Youtube Öncelikli Video Kapsamını Genişletmeye Karar Verdi
Youtube uygunsuz içerikleri en aza indirmek için stratejisini değiştirdi ve öncelikli video kapsamındaki içerikler için radikal kararlar aldı.

Youtube özellikle uygunsuz içerik sayısını azaltmak ve tamamen ortadan kaldırmak için farklı girişimlerde bulunmaya başladı. Reklam verenlere doğrudan premium Youtube içeriklerine reklam ekleme özelliğini sunan Google Preferred'a veteriner videolarını ilave etmeyi planlayan Youtube, bu sayede öncelikli video kategorisini genişletecek. Özellikle uygunsuz içeriklerin neden olduğu reklam veren kaybı nedeniyle ortaya atılan bu proje önemli derecede destek görecek.

Youtube, reklam verenlerine ait ürünlerin daha kaliteli videolarda gösterilmesi için başlattığı bu çalışma ile birlikte reklam verenlere muhteşem bir deneyim yaşatacak. Google Preferred ile birlikte reklam verenler bir nebze daha fazla ücret ödeyebilir, fakat ödedikleri bu ücretin geri dönüşümü daha verimli olacak. Çünkü Youtube, reklamcılığa farklı bir bakış açısı ile hazırlanarak reklam veren ile ziyaretçiyi kısa sürede buluşturacak.

Google Preferred isimli özellik sayesinde kaliteli videolar olarak adlandırılan video türlerine dahil edilen veteriner videoları hem hayvan sever vatandaşların ilgisini çekecek hem de uygunsuz içerik sayısının oranını yüksek oranda azaltacak. Böylece muhteşem bir döngü oluşacak.

Youtube bu yeni projesi kapsamında 10 bin yeni çalışan ile yola devam edecek. 10 bin çalışan işe alacağını belirten Youtube markasını nasıl hedefi ise uygunsuz içeriklerin sistemden ayıklanmasını sağlamak olacak.Böylelikle Youtube daha sağlıklı bir video paylaşım ağı haline dönüşecek.Uygunsuz içeriklerin tespiti için kullanılacak olan 10 bin yeni işçinin yanı sıra bu içerikleri tespit edebilmesi için geliştirilen bir yapay zeka da yer alıyor.

Tüm bu çalışmalar ile ilgili olarak Youtube'un kısa süre içerisinde önemli bir aşama kaydedeceği belirtiliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları