Youtube Hakkında Bilmedikleriniz Var!
Milyonlarca kullanıcısı bulunan ve en çok vakit geçirilen sitelerden birisi olan Youtube son yıllarda en büyük çıkışı yapan web sayfası olmuştu. Peki Youtube'u çok iyi bildiğinize emin misiniz?

Youtube hakkında her geçen gün yeni bir detay ortaya çıktığı gibi bu detayların kullanıcılara farklı deneyim sunduğu önemli bir gerçektir. Youtube ile ilgili bilmediğiniz birçok şey olduğunu iddia ettiğimiz bu yazımızda size youtube'un yer altı dünyasını anlatacağız. Basit ama etkili yöntemler ile Youtube'u kendiniz için daha anlamlı kılabilirsiniz.

Youtube ile ilgili bilinmeyen özellikler;

1-) Videoların belirli bir zaman aralığını paylaşmak istiyorsanız bunun için videoya sağ tıklayıp ''Geçerli zamana ait Video URL'sini kopyala'' seçeneğine basmalısınız. Böylece sizin için oluşturulan linki paylaşabilir, diğer insanların videoyu istediğiniz zamandan itibaren izleyebilmesini sağlarsınız.

Manuel olarak bunu yapmak istiyorsanız youtube linkini aşağıdaki örnekteki gibi düzenlemelisiniz.

1 saatten sonra yapılan alıntılar için: &t=1h0m30s
Daha kısa videolar için: &t=0m30s

2-) Video geçmişinizin kaydını tutan Youtube, daha önce izlediğiniz videoları sizlere hatırlatır. Eğer bunu silmek istiyorsanız Geçmiş sekmesine basarak Tümünü Temizle seçeneğini işaretlemelisiniz. Böylece Youtube geçmişinizi temizleyecek.

3-) Youtube tasarımını Netflix'e benzetmek istiyorsanız  www.youtube.com/leanback adresine girerek gerekli adımları uygulamalı ve hesabınızı bu tasarım için active etmelisiniz.

4-) Youtube videolarında çalan şarkıları merak ediyorsanız bunun için Mooma.sh adresini ziyaret edip videonuzu burada tarayın. Ardından size video içerisinde çalan müzikler ile ilgili bilgi verilecektir.

5-) Youtube videolarını izlerken video hızını değiştirerek videodaki ayrıntılara odaklanabilirsiniz. Bunun için hızlı veya yavaş seçenekler arasından sizin için uygun olan komutu aktif edebilirsiniz. Video izlerken sağ alt tarafta bu özelliği görebilmeniz mümkündür.

6-) Youtube videolarını tekrar tekrar izlemek istiyorsanız bunun için ilk olarak videoya sağ tıklayıp ''Döngü'' seçeneğine basmanız gerekiyor. Eğer mobil platformda bu uygulamayı yapmak istiyorsanız youtube adresinin sonuna ''repeater'' eklemeniz yeterli. Url adresine tıklayarak youtube.com bölümünü düzenlemeli ve youtuberepeater.com olarak yazıp enter'a basmalısınız. Böylece videonuz sürekli tekrar edecektir.

7-) Videoları gif formatına dönüştürmek istiyorsanız bunu yapmanız çok kolay. Url adresi olan ''www'' ile ''youtube.com'' arasına ''gif''yazmanız yeterli olacaktır. Yani gifyoutube.com olarak yazıp o an izlediğiniz videonun linkini düzenleyerek enter'a basınız.

8-) Youtube'da videolara birkaç tuş ile müdahele etmek oldukça kolay. Örneğin;

K: Duraklat / oynat
J: Videoyu 10 saniye geri sarma
I: Videoyu 10 saniye ileri sarma
M:  Videoyu kapat

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları