Youtube Deterjan Yeme Videolarını Silmeye Başladı
Video paylaşım sitesi Youtube deterjan yeme videolarını silmeye başladı. Son günlerde trend olan bu videolar hayati tehlike barındırdığı için Youtube tarafından engellendi.

Youtube her geçen gün farklı şeylerin trend olduğu içerikleri takip altına aldı. Trend içerikler arasında ön plana çıkan deterjan yeme videoları son günlerde en çok tepki toplayan videolar arasında yer alıyor.Özellikle sosyal medya kanallarında #TidePodChallange hashtagi ile yayılan bu akım birçok youtube kanalı tarafından sürekli olarak uygulanmaktadır. Bu etiket ile yüklenen içerikler ise yüksek oranda izlenme kazandırmaktadır.

2018 yılının akımı olarak youtube piyasasında rekabet yaratan deterjan yeme videoları artık youtube'da masumiyetin kalmadığının açık bir göstergesi olarak tanımlanıyor. Eskiden yapılan challange videoları insanlara keyif verirken şimdilerde bunun yerini acı ve üzüntü almış durumda. Birçok kanalın uyguladığı bu akım ise her geçen gün hızla yayılmaya devam ediyor.Çamaşır suyu, kireç çözücü, deterjan gibi malzemelerin küçük çocuklardan uzak tutulduğu ve üzerlerinde uyarı bulundurulduğu biliniyor. Haliyle bu maddelerin video konsepti için gıda malzemesi gibi tüketilmesinin ne kadar acı verici sonuçlar doğuracağını tahmin edebilirsiniz.

#TidePodChallange isimli akımın Youtube yöneticileri tarafından engellendiği ve artık bu noktada içerik üretimine izin verilmeyeceği belirtildi. Youtube bu konuda önlem alarak her bir içeriği daha detaylı taramaya başladı.

Geçmiş zamanda trend olan akımların birçoğu insanlıkla ilgili önemli konulara değinmek ister ve bu konuları ele alırdı. Fakat şuan trend videoların kalitesi hızla düşüş gösteriyor ve hitap ettiği zeka seviyesi ciddi derecede alçalıyor. Bu nedenle kaliteyi arttırmak isteyen Youtube bu tür içerik üreticilerine sınır getiriyor. Artık Youtube'da içerik üretmek isteyenler Youtube'un belli başlı kurallarına dikkat etmek zorunda kalacak.

Amerika'da satışa sunulan Tide Pod isimli deterjan markası ile ilgili çekilen challange videoları gibi gereksiz videolar üreten kanal sahiplerine yönelik yeni çalışmalar yapılacak. Özellikle trend konuları Türkiye'ye getiren sayılın Türk Youtuber kanallarının bu konuda harekete geçmesinden önce Youtube'un böyle bir uygulama yapması tüm dünyada önemli bir kısıtlama olarak tarihe geçebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları