Yemeksepeti Herkesi Aç Bıraktı!
Türkiye'nin yemek siparişi verilen lider markası yemeksepeti.com kullanıcılarını resmen aç bıraktı. Öğlen saatlerinde siteye giren kullanıcılar hata almaya başladı.

Türkiye genelinde aktif olarak kullanılan ve her bölgede onlarca restoran ile hizmet veren yemeksepeti.com bu kez şaşırttı. Kısa bir süre önce rekor ücretle satışı yapılan yemeksepeti.com'un domaini düştü. Evet yanlış duymadınız domain yenileme süresi dolan yemeksepeti.com hizmet vermeyi durdurdu.

Çevrimiçi yemek siparişi verebilme imkanı tanıyan yemeksepeti.com'da kullanıcılar dilediği yemeği kendi tercihi ile belirlediği restoranlardan evine kadar getiriyordu. Özellikle kullanıcılara özel indirimler ve yenilenmiş seçenekleri ile dikkatleri üzerine çeken bu sistem kullanıcılara büyük anlamda özgürlük sağlıyordu. Yemeksepeti'nin bu özelliklerinin yanı sıra müşteriler arasında etkileşimi arttıran gelişmelerde son zamanlarda markanın kuvvetini arttırmaya başlamıştı.

Türkiye çapında neredeyse kendisiyle aynı seviyede bulunan rakibi olmayan yemeksepeti, köklü markaların başına gelmeyecek bir talihsizlik yaşadı. Alan adı adresi olan yemeksepeti.com'un son kullanma tarihi sona erdiği için site kapandı ve kullanıcılar erişim problemi yaşadı. Sadece masaüstü değil mobil yazılımlarda da benzer hatalar alan kullanıcılar endişe duymaya başladı.

Yemeksepeti.com'un öğlen saatlerinde verdiği hata;

Yemeksepeti.com'un öğlen saatlerinde verdiği hata;

Meraklı kullanıcıların siteyi Whois servisi üzerinden sorgulattığı ve burada domain süresinin sona erdiğini görmesi şok eden ilk bilgi oldu.Fakat markanın sahibi kısa süre içerisinde hamle yaparak domaini yeniledi ve son değişiklik tarihinin 30 Kasım 2017 olarak yenilendiği gözlemlendi. Yemeksepeti bu hamlesi ile büyük bir skandalın önüne geçti ve direkten döndü.

Son değişiklik tarihinin 30 Kasım 2017 olarak yenilendiği o an;

Son değişiklik tarihinin 30 Kasım 2017 olarak yenilendiği o an;

Not : Şuan yemeksepeti.com erişime açık ve müşterilerine hizmet vermektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları