Whatsapp'ın Yeni Güncellemesi İle O Özellik Geliyor
Beta sürümünü güncelleyen Whatsapp'ta dikkat çeken yenilikler yer alıyor. Sesli görüşmeden görüntülü görüşmeye geçmek artık mümkün oluyor..

Whatsapp'ta sesli görüşme ile görüntülü görüşme ilişkilendiriliyor. Daha önce iki özelliği de ayrı ayrı kullanma imkanımız oluyordu. Fakat yeni güncelleme ile birlikte sesli görüşme yaparken bir anda görüntülü görüşmeye geçebilmemiz mümkün hale getirildi. Whatsapp'ın 2.18.4 sürümü ile gelen bu özellik kullanıma sunuldu. Whatsapp'taki özelliği beta testleri ise başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı.

Whatsapp yeni güncelleme ile birlikte hata düzeltmeleri de yaptı ve yazılım ile ilgili var olan tüm hatalarını giderdi. Ayrıca performans iyileştirmesi yapan Whatsapp, milyonlarca kullanıcının rahat bir şekilde yazılımı kullanmasına olanak sağladı. Whatsapp'ın son güncellemesi sadece görüntülü görüşme desteğini geliştirmekle kalmadığı gibi var olan sorunları ortadan kaldırmak için tüm ayrıntıları içerisinde barındırdı.

Beta güncellemesinden önce sesli görüşme yaptığınız bir kişi ile görüntülü görüşme yapmak istediğinizde sesli görüşmeyi sonlandırmanız ve karşı tarafı görüntülü olarak aramanız gerekiyordu. Fakat durum artık öyle değil. Sesli görüşme sırasında görüntülü görüşmeye geçme seçeneğine basarak kısa süre içerisinde görüntülü görüşme yapabileceksiniz. Bu hızlı geçiş özelliği sırasında hiçbir aksama yaşanmayacağı gibi ekranın altında bulunan ikona basarak kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilecektir.

Görüntülü görüşmeye geçmek istediğinizi karşı tarafa bildirdikten sonra karşı tarafın yanıt vermesini bekleyeceksiniz. Karşı tarafa giden onay bildirimine olumlu yanıt verilirse görüntülü görüşme yapabilecek,olumsuz yanıt verilirse tüm görüşmeleriniz sonlandırılacaktır. Kişi kabul ettiği takdirde kamera otomatik olarak devreye girecektir.

Android 6.0 ve üzerinde hiçbir sıkıntı yaşanmadığı gözlemlendiği gibi Android sürümlerindeki testler sürdürülmeye devam ediyor.Hızlı geçiş ile kısa süre içerisinde görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Bu özelliği kullanabilmek için Whatsapp Beta kullanıcısı olmanız gerektiğini unutmayın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları