Whatsapp Web Sürümünde Dikkat Çeken Yeni Özellik
Milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp yazılımının web sürümüne güncelleme geliyor. Sadece mobil versiyonunu değil web sürümünü de güncelleyen Whatsapp, kullanıcı odaklı özellikler eklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl hizmete sunulan ve masaüstü kullanıcıları için ideal çözümler sunan Whatsapp Web, tarayıcı üzerinden erişim sağlanabilen uygulamalardan birisiydi. Özellikle internet üzerinde vakit geçiren kişilerin farklı bir sekmede whatsapp kullanabilmesi, kolay bir şekilde iletişim kurabilmelerini sağlıyordu. Whatsapp vermiş olduğu bu hizmete 2 yeni özellik ekledi. Grup sohbetlerinde kişisel yanıt özelliği ile videoları ayrı bir sekmede izleyebilme seçeneği Whatsapp Web sürümüne eklenmiş oldu

Whatsapp Web sürümü 0.2.7315 sürümü ile son versiyon olarak kullanıcılara hizmet vermeye başladı. Whatsapp grupları için mobil sürüme gelen güncellemeler ile grup sohbetleri bir hayli keyifli hale gelmişti. Whatsapp mobil sürümünün yanı sıra web tarayıcısı üzerinden erişim sağlanan uygulamaya da güncelleme gelmesini isteyen kullanıcılar, yazılım sahibine bu konuda yüzlerce mail atmıştı. Whatsapp, bu mailleri dikkate alarak kısa süre önce istenilen çalışmalara odaklandı.

Grup sohbetlerinde direk olarak mesaj göndermek istediğiniz kişiye sadece onun görebileceği şekilde yanıt vermek mümkün hale geldi. Grup sohbetinin içerisine atacağınız mesaj gruptaki diğer kişilere görülmeyecek ve sizin belirlediğiniz kişi/kişiler bu mesajı görebilecek. Gizli cevap özelliğinin şimdiden beğeni topladığı ifade ediliyor. Bunu yapabilmek için cevap vermek istediğiniz kullanıcının üzerine tıklayarak ''gizli cevapla''seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Whatsapp'ın diğer özelliği ise tam ekran açılan videoların her türlü fonksiyonu devre dışı bırakmasıydı. Yazılıma gelen yeni güncelleme ile artık video izlerken yanıt yazabilmeniz mümkün hale getirildi. Bu sayede video keyfiniz yarıda kalmayacak ve o anki duygularınızı kişi listenizle paylaşabileceksiniz.

Bu iki özellik henüz test aşamasındadır.  Optimizasyon sorunları giderildiğinde tüm kullanıcıların erişimine açılacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları