TESK Başkanı'ndan Taksitli Telefon Müjdesine Dair Açıklama
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken akıllı telefonların taksitle satın alınabileceği yönünde açıklama yaptı.

TESK Başkanı'nın yaptığı açıklamalar akıllı telefon sahibi olmak isteyen vatandaşları mutlu etti. Son zamanlarda kampanyalar dahilinde sunulan ve taahhütlü olarak satışa konulan ürünlere alternatif satış politikaları uygulanmaya başlıyor. Özellikle ekonomiye olumlu yönde etkisi olacağı belirtilen taksitli satış tekniğinin akıllı telefonlara entegre edilebilme ihtimali vatandaşları heyecanlandıran gelişmelerden birisi oldu.

Konu ile ilgili olarak TESK Başkanı Bendevi Palandöken; "Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı. İstatistiklere göre,akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir cep telefonu değiştiriyor. Cep telefonu satışında kredi kartına taksit imkanı sağlanırsa bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez, kredi faizlerinde de azalma olur. Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaları almak isteyen vatandaşlar, mağaza yetkilileri tarafından mağazanın içindeki mobil banka şubesine yönlendiriliyor.Bankalar da 10 dakika içinde krediyi onaylayarak kredi kartına taksit yapılmayan cep telefonu satışı için 36 ay vadeli kredi verebiliyor"  ifadesini kullandı.

Bu açıklamanın ardından sadece akıllı telefonlarda değil çeşitli beyaz eşyalarda ve mobilya gibi ev için gerekli malzemelerde de benzer yöntemin kullanılabileceği vurgulandı. Yapılan son istatistiklere göre geçtiğimiz yıla oranla daha fazla akıllı telefon satışı yapıldığı belirtilirken 2015 yılında 12 milyon, 2016 yılında ise 12,5 milyon adet akıllı telefon satıldığı açıklandı. Bu ifadeler,akıllı telefon satışlarında alternatif ödeme seçeneklerinin üretilmesinin nedenini açıklar nitelikte.. Gelecek dönemde akıllı telefonları daha fazla satılması için taksitle ödeme yönteminin satış politikalarına ekleneceği belirtildi.Vatandaşların bu konudaki taleplerinin dikkate alınacağını ve belirtilen yönde çalışmaların hızla hayata geçirileceğini vurgulayan Bendevi Palandöken, olumlu ifadeler kullandı.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları