Telegram Uygulamasından Kripto Para Projesi
Mesajlaşma servisi Telegram kripto para için Blok Zinciri platformu geliştirmeye başladı. TON isimli platforma ait olan Grams isimli kripto para ile başlangıç yapıldı.

2017 yılında muhteşem bir ivme yakalayan ve yükselişe geçen Telegram uygulaması 170 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren geniş bir ağ haline geldi. Telegram uygulaması bu popülaritesini kullanarak yeni bir proje için kollarını sıvadı. Şubat 2018 yılında hayata geçirilecek olan proje için çalışmalara başlayan Telegram, Mart ayında kripto parayı halka açık olarak satışa sunacak.

Telegram'ın kripto para projesi için oluşturacağı Blok Zinciri platformundan beklentisi oldukça yüksek. Ortalama 600'er milyon dolarlık satış bekleyen Telegram bu hedefine ulaşabilmek için ciddi yatırımlar yapmaktadır. Telegram'ın koyduğu bu hedefin perde arkasında ise Filecoin'in 257 milyon dolarlık bandı yer alıyor. Eğer hedef gerçekleşirse Filecoin bu çıtayı aşacak ve yeni bir rekor kırılacak.

Telegram konu ile ilgili olarak; "Telegram, şifrelenmiş merkezi olmayan veri depolama alanındaki uzmanlığını, hızlı, doğal ve ölçeklenebilir çok bloklu zincir mimarisi oluşturmak için kullanacak. TON,merkezi olmayan bir süper bilgisayar ve değer transfer sistemi olarak kabul edilebilir. Minimum işlem süresini maksimum güvenlik ile birleştirerek TON ile birlikte, yeni merkezi olmayan ekonomi için Visa ya da Mastercard’a alternatif sunacağız”açıklamasını yaptı.

İlk kez alım yapacaklar için TON platformundaki satışa %60 daha uygun fiyatla giriş yapabilecekleri belirtildi. Bu durumda yatırım için farklı bir strateji yürütüldüğü algılanabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları