Selçuk İnan Samsung'a Açtığı Davadan Çekildi, Avukatı Durumu İzah Etti!
Galatasaray'ın orta sahada devleşen isimlerinden Selçuk İnan hem takımındaki performansı hem de milli maçlardaki performansı ile adını geniş kitlelere duyurmuştu. Bugün ise ilginç bir olay ile adı anıldı.

Selçuk İnan'ın Samsung firmasına açmış olduğu dava dikkatlerden kaçmamıştı. Bilindiği üzere bazı futbolcular adları ile özdeşleşen forma numaralarını tescil ettirebilmekte veya patentini almaktadır. Doğal olarak lisans hakkını elinde bulunduran futbolcular forma numarası ve ismi ile özdeşleşen ifadelerin kullanılmasını yasaklamaktadır. Örneğin Cristiano Ronaldo'nun forma numarası 7 ile özdeşleşen ''CR7'' ifadesi gibi veya dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo'nun forma numarası 9 ile özdeşleşen ''R9'' ifadesi gibi Selçuk İnan'da kendisine özel TPE lisansı almıştı. Bu lisans çerçevesinde''S8'' ifadesi Selçuk İnan'ı anlatan özel ifadelerden birisi olarak tanımlanmıştı.

Samsung firmasının piyasaya sürdüğü S8 cihazı ise infial yarattı. S8 marka cihazın Selçuk İnan ile arasında kriz yaratma sebebi ise cihazın dünya çapında S8 markası ile satışa sunulması ve bu yönde tanıtım çalışmalarını yürütmesiydi. Kısa süre içerisinde duruma tepki gösteren Selçuk İnan ise Samsung firmasına dava açarak tepki vermişti. Mahkeme Selçuk İnan'ı haksız bularak talebini reddetti. Bu durumda Selçuk İnan Samsung firmasından hiçbir hak talep edemedi. Fakat olayın geldiği son nokta bugün açıklığa kavuştu. Samsung'a dava açan Selçuk İnan'ın son duruşmaya katılmadığı ve dava talebini geri çektiği ifade edildi. Selçuk İnan'ın avukatı konu hakkında açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Samsung firması ile Galatasaraylı oyuncu Selçuk İnan arasında kriz çıkaran S8 olayı ise burada noktalanmış oldu. Selçuk İnan'ın tek taraflı olarak ısrar edeceği düşünülmüyor. Avukatı ise bu konuda tekrar bir başvuru yapılmayacağını doğrular nitelikte ifadeler kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları