Rusya'dan Samsun'a Gelen Geminin Ücreti Bitcoin İle Ödendi
Uluslararası taşımacılıkta bir ilk yaşandı. Rusya'da Samsun'a gelen buğday yüklü geminin nakliye ücreti bitcoin ile ödendi.

Dünya üzerinde ilk kez görülen ticaret örneği Türkiye'de yaşandı. Rusya'dan Samsun'a gelen buğday yüklü geminin nakliye ücreti yetkililer tarafından bitcoin birimi ile ödendi. Yapılan bu ödeme uluslararası alanda tarihe geçti ve bitcoin ile yapılan ilk uluslararası ticaret ünvanına sahip oldu. Son dönemlerde popüler olan bitcoin'in hayatımızın her yerine giriş yaptığı ve ticarette bile etkin bir ol oynadığını görmek mümkün. Ufak işletmelerin bile dahil olduğu bu sistemde uluslararası ödeme yöntemi olarak kullanılan bitcoin bizi şaşırtmaya devam ediyor.

Çok kısa süre önce rekor düşüş yaşayan bitcoin yatırımcılarını korkutmuş ve yatırım yapmak isteyenleri harekete geçirmişti.Yüksek dalgalanmaları ile dikkat çeken bitcoin halen kripto paralar arasında ilk sırada ve en çok yatırım yapılan kripto para birimi olarak birinci sırada yer almaktadır. Alt coin markalarına bakıldığında alternatif birçok coin ortaya çıktığını görmek mümkün. Ancak bitcoin tüm bu coinlere tek başına kafa tutabilecek düzeyde etkili bir şekilde yoluna devam ediyor.

Prime Shipping Foundation tarafından yapılan açıklama ile öğrendiğimiz bitcoin ticareti tescillendi. Rusya ile Türkiye arasında dünyada ilk kez örneği görülen bitcoin ile ödeme yapılması işlemi hem tarihe geçti hemde diğer hükümetleri harekete geçirdi. PSF'nin CEO'su ise bitcoin ile yapılan ticaretin emtia ticaretinde uygulamaya geçirildiğini vurguladı. Aynı zamanda bu alışverişin pilot uygulama olduğu belirtildi.

Kripto para birimi ile yapılan ödemede alınan hizmet ise 3 bin ton buğdayın nakliyesi oldu. Nakliye ücreti ufak bir meblağ olsa bile bitcoin ile ödeme yapılması olayı dikkat çekici kılan noktalardan birisi oldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları