Ruhi Çenet Ne Kadar Kazandığını Açıkladı
Türkiye'de sayılı youtube kanalları arasında bulunan ve yaptığı içeriklerle birçok kesimi kendisine hayran bırakan Ruhi Çenet ne kadar kazandığını resmi olarak açıkladı.

Yaptığı esrarengiz videolar ile ilginç bilgiler veren ve farklı yaşam tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Ruhi Çenet yayınladığı son video ile kazandığı parayı açıkladı. Normal şartlarda Youtube'da kazanç paylaşımının yasak olduğu biliniyor. Youtube'da paylaşılan bu video aynı zamanda emsal olacak bir istatistik olarak kayıtlara geçti. Ruhi Çenet'in 2012 yılında giriş yaptığı Youtube dünyasında ilk aylarda hiçbir şekilde kazanç sağlamadığı fakat ilerleyen zamanda rekor miktarlarda ücret kazandığı dikkatlerden kaçmadı.

Bilgi içerikli videolar paylaşan ve sürekli olarak dikkat çekici konuları ele alan Ruhi Çenet bugüne kadar toplamda 260 video paylaşmış durumda. Toplam 2.6 milyon abonesi bulunan Ruhi Çenet Türkiye'nin en başarılı Youtuber adayları arasında gösterilmektedir. Ruhi Çenet yayınladığı son videoda Şubat 2013 yılından itibaren para kazanmaya başladığını gösteriyor. Ruhi Çenet'in kazandığı ilk para ise 13 TL olarak kayıtlara geçmiş görünüyor.

Şubat 2013'ten sonra kazancı hızla artan Ruhi Çenet Mayıs 2013'e kadar sadece yurt dışından gelir elde ediyor. Türkiye'de para kazanmanın açılması itibariyle rekor kıran Ruhi Çenet 1500 TL aylık kazanca ulaşıyor. Ruhi Çenet kanalı açtıktan 1 yıl sonra 2 milyon 780 bin izlenme ile 4 bin TL ücret kazanmaya başlıyor. Bu süreçte ajansla çalışmaya başladığını açıklayan Ruhi Çenet'in gelirlerinin Youtube istatistiklerinde görünmediğini açıklaması ile birlikte gösterdiği tablo herkesi çok ediyor. MCN ajansı ile birlikte çalışan Youtube  52 bin TL gelir elde ettiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Toplam izlenmesinin 333 milyon olduğunu açıklayan Ruhi Çenet Youtube üzerinden genel olarak 478 bin TL ücret kazandığını açıkladı. Ayrıca bu ücretlere özel sponsorlukların dahil olmadığı belirtildi. Sponsorluklar hesaba katıldığında Ruhi Çenet'in yüksek bir miktar kazandığını zor olmayacaktır. Ruhi Çenet bu bilgiler ışığında yaptığı orantısal hesaplama ile Enes Batur'un 3 milyon 700 bin TL, OHA Diyorum kanalının 3 milyon 300 bin TL, Orkun Işıtmak'ın ise 1 milyon 300 bin TL kazandığını açıklaması birçok kişiyi şok etti. Bu rakamların kanalın açıldığı tarih itibariyle sponsorluklar hariç yapılanhesaplar neticesinde ortaya çıktığı düşünülüyor.

Ruhi Çenet'in bu açıklamalarıyla birlikte Youtube'dan herhangi bir ceza alıp almayacağı merak edilirken Youtube politikalarını ihlal ettiğini düşünen birçok kişi hayranı olduğu Ruhi Çenet'i uyarıyor. Youtuberların kazançlarının yer aldığı bu video şimdiden yüksek oranda izlenme aldı.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları