Öğretim Üyesinin Açıklamaları Şok Etti : ''Hz Nuhun cep telefonu vardı, drone kullandı''
Bir öğretim üyesi olan Dr. Yavuz Örnek, katıldığı programdaki açıklamaları ile sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti.

TRT'de yayınlanan Öteki Gündem programının sunucusu Pelin Çift'in yönelttiği sorulara yanıt veren öğretim üyesi Dr. Yavuz Örnek şok yaşattı. Dr. Yavuz Örnek'in Hz.Nuh'un oğlu ile cep telefonu aracılığıyla konuştuğunu ifade etmesi ve Hz.Nuh'un drone kullandığını söylemesi sosyal medyada alay konusu oldu.

Öğretim üyesi Dr. Yavuz Örnek'in oğlunu ikan etmek isteyen Hz. Nuh'u gemiye bindirmek için cep telefonu ile aradığını ifade etmesi stüdyodaki diğer kişileri şok etti. Hz. Nuh'un ifadelerinin ardından şok yaşayan stüdyodaki katılımcılar ve ekran başındaki insanlar bir anda neye uğradığını şaşırdı. Aynı zamanda sosyal medya kanallarında ilgili açıklamalar tartışmaya başlandı. Hatta birçok sosyal medya kanalında açıklamalar alay konusu oldu.

Dr. Yavuz Örnek'in ifadelerinden birisi ise yaptığı açıklamaları bilimsel olarak kanıtlayabileceğini söylemesiydi. Bu açıklamasının ardından Hz. Nuh'un gemiden güvercin değil drone benzeri insansız hava aracı yolladığını iddia etti.

Dr. Yavuz Örnek bu iddialarının ardından Hz. Nuh'un 10 binyıl önceki dönemde 400 metrelik dalgalara karşı dayanıklı olan çelik zırhlı gemi inşa ettiğini açıkladı. Tüm bu açıklamalarının ardından elinde bilimsel kanıtlar olduğunu ifade eden öğretim üyesi, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayamadı ve bilimsel kanıt sunamadı.

Bilimsel kanıt sunamayan öğretim üyesi, Hz. İsa'nın 2000 yıl önce değil 2300 yıl önce doğduğunu ve Nuh tufanının dünyanın her yerinde gerçekleştiğini ifade etmesi ise şok eden anlardan bir diğeriydi. Hızını alamayan öğretim üyesi Hz. Nuh'un döllenmiş dişi yumurtası ve erkek yumurtası sipariş ettiğini ve siparişlerin Amerika'dan Fransa'dan Hz. Nuh'a gönderildiğini söylemesi herkesi şaşırttı.

Öğretim üyesi Yavuz Örnek'in iddiaları;

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları