Öğrencilerinin Gözü Önünde Köpek Yavrusunu Kaplumbağa Yemi Yaptı!
Dünya üzerinde birbirinden tuhaf olaylar gerçekleşebiliyor. Bunları bazıları doğa olayları iken bazıları ise insanları neden olduğu eylemleri kapsayabiliyor.

Bugünkü konumuz bir öğretmenin öğrencilerinin gözü önünde köpek yavrusunu su kaplumbağasına yem yapması oldu. Su kaplumbağasının köpek yavrusunu yemesi için akvaryum içerisine koyduğu yavru köpek öğrencileri telaşlandırıyor. Her ne kadar olay büyük bir infial yaratsa da halen öğretmenin tarafını tutan ciddi bir kesim bulunuyor. Son derece ilginç olan bu yaklaşım öğretmene güç verirken hakkında çıkan iddiaları da köreltiyor. Ancak bir öğretmenin öğrencilerinin gözü önünde böyle bir davranışta bulunması ciddi problemleri beraberinde getirebilmektedir.

ABD'nin Preston eyaletinde bulunan bir ortaokulda gerçekleştirilen olay infiale sebep oldu. Öğrencilerinin gözü önünde köpek yavrusunu tatlı su kaplumbağasına yediren öğretmen hakkında ''hayvanlara eziyet'' iddiası ile dava açıldı. Robert Crosland isimli öğretmen suçlu bulunulduğu takdirde 6 ay hapis cezasına çarptırılacak. Bununla birlikte 5 bin dolar gibi para cezası alması da mümkün. Zararlı türler arasında yer alan su kaplumbağası ise olayın ardından uyutuldu. İlk etapta olay duyulmamıştı. Ancak öğretmenin eylemi, öğrencilerin olayı ailelerine anlatması ile kısa süre içerisinde yayıldı. Aileler konu hakkında gerekli tepkiyi gösterdi.

Olay aileler ve öğretmen arasında kriz yaşatırken bir anda internet ortamına sıçradı. İnternet üzerinde imza kampanyası başlatıldığı ve toplam 190 bin imza alındığı teyit edildi. İmza kampanyasının ardından yetkili makamlara başvurular gerçekleştirildi. Robert Crosland isimli öğretmenin maddi ve manevi ceza alabilmesi için her türlü girişimde bulunuldu. Ancak olayın komik bir yüzü daha var. Yaşanan bu vahşetin ardından öğretmeni destekleyen ciddi bir kitle olduğu ortaya çıktı. Bu kitlede yaklaşık 4 bin imza toplayıp''işini severek yapan'' öğretmen sıfatını kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları