NTV Spor'un Yeni Adı ve Konsepti Belirlendi
Kısa süre önce satışı gerçekleşen NTV Spor ile ilgili izlenecek yol belli oldu. Posta Gazetesi yazarı Mesut Yar, NTV Spor ile ilgili net açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir merak konusu haline gelen ve satışın ardından nasıl bir yol izleyeceği düşünülen NTV Spor ile ilgili ayrıntılar belli oldu. NTV Spor'un kısa süre önce satılması ile birlikte hangi konsepti benimseyeceği değerlendirildi. Mesut Yar ise konu ile ilgili açıklama yaparak NTV Spor'un nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı. NTV Spor'da yayın konseptinin değişeceği teyit edilirken Discovery Channel'a ait yayın grubu tarafından satın alındığı doğrulandı.

NTV Spor'un el değiştirme işleminin Şubat ayında yapılacağı vurgulanırken kanalın yeni adının ''D-Max'' olacağı ifade edildi. Mesut Yar bu bilgilerin ardından kanalın içeriğini de açıkladı. D-Max kanalında erkek magazin dergilerinde yer alan stil, moda, spor, otomotiv, lüks tüketim gibi kategoriler işlenecek. Bu konuların üzerinde duracak olan kanal konseptini değiştirerek daha farklı bir hal alacak. Doğuş Grubu'ndan ikinci kanalını alan Discovery grubunun bu konsept ile başarı yakalayıp yakalamayacağı ise meçhul..

Mesut Yar köşe yazısında NTV Spor çalışanlarının NTV kanalına transfer olacağını ifade etti. Yaklaşık %70 oranında çalışan NTV'ye transfer olacak ve işlerini NTV kanalı üzerinde yürütmeye devam edecek. Kalan %30'luk kısmın ne yapacağı ise henüz bilinmiyor. Bünyesinde önemli isimler bulunduran NTV Spor'un bu konuda nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları