Merakla Beklenen Youtube Özelliği Whatsapp'a Geliyor
Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan mobil mesajlaşma servisi Whatsapp yeni bir güncelleme ile Youtube videolarını kendi üzerinde çalıştırma deneyimini yaşatacak.

Youtube videolarının Whatsapp üzerinde çalıştığına dair görseller yayınlanmaya başladı. Whatsapp'ın merakla beklenen yeni özelliği ile ilgili olarak en net bilgi bugün geldi. Whatsapp'ta yapılan son güncelleme ile birlikte Youtube videolarının sayfadan ayrılmadan oynatılacağı ve istenildiği gibi müdahale edilerek videonun kapatılabileceği ifade edildi. Tıpkı diğer görsel medyalar gibi Youtube videoları da dilediğimiz zaman Whatsapp üzerinden açılabilecek.

Henüz güncellenmeyen cihazlarda herhangi bir şekilde youtube video linki veya videosu paylaşıldığında kişi yeni bir uygulama açmak zorundaydı. Yani videoya basan kişi istemediği halde Youtube uygulamasını çalıştırmak zorunda kalıyordu. Bu durumda iki uygulama birden çalışıyor ve kişinin ikisini birden kullanma zorunluluğu bulunuyordu. Fakat yeni güncelleme ile bu zorunluluk ortadan kalktı.

Whatsapp'ın yeni güncellemesi ile ilgili ilk görseller sızdırıldı. Fakat yeni güncellemenin Android sürümüne henüz gelmediği ifade edildi. Önümüzdeki günlerde Android işletim sistemli cihazlarda yeni güncellemenin yayınlanacağı belirtilirken şuan test edildiği vurgulandı. Bu özellik her ne kadar büyük bir gelişim olarak görülmese de son derece işlevsel bir özellik olarak hafızalarımızda yer alacaktır. Çünkü Youtube üzerinden video izlemek ile Youtube videolarını Whatsapp üzerinden çalıştırıp kısa sürede kapatabilmek çok büyük bir fark yaratacaktır.

Bu özellikle birlikte Youtube videoları Whatsapp üzerinden izlendiği gibi ister büyüterek isterseniz de orjinal boyutlarda seyretmeyi mümkün kılıyor. Sohbet penceresinden ayrılmadan videoyu izleyebileceğiniz gibi video ile ilgili görüşlerinizi o anda karşı tarafa aktarabilmeniz de mümkün oluyor. Whatsapp'ın bu özelliği yeni yayınlayacağı 2.18.11 sürümünde yer alacak.

iOS işletim sisteminde yer alan bu özellik şuan için Android ve Windows Phone'da bulunmuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları