Merak Edilen İstatistik Yayınlandı; Enes Batur, Arif V 216'yı Geçti!
Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın ArifV216 isimli filmi Enes Batur'un Hayal Mi Gerçek Mi? filminin gölgesinde kaldı. Enes Batur'un istatistikleri ilk haftada fark yarattı.

Cem Yılmaz'ın uzun sürenin ardından G.O.R.A.'nın devamı niteliğinde çektiği ArifV216 filmi vizyona girmişti. Cem Yılmaz ile aynı anda vizyona giren Hayal Mi Gerçek Mi? filmi izlenme sayısı ile şok yaşattı. Film ArifV216 projesini geride bıraktı. İlk hafta istatistiklerine göre Enes Batur 454 bin seyirci ile rekor kırdı. Cem Yılmaz ise bu istatistiklerin gerisinde kaldı. ArifV216 ile bomba gibi bir dönüş yapmayı isteyen Cem Yılmaz her ne kadar olumlu eleştiriler alsa bile Enes Batur'u geçemedi.

Sosyal medya fenomeni Enes Batur'un Youtube projesi ile edindiği abonelerini arkasına alarak giriş yaptığı sinema sektöründe de başarılı olduğu gözlemleniyor. Enes Batur sinema sektöründe edindiği bu başarı ile adını bir kez daha hafızalara kazımış oldu. Enes Batur'un sadece 3 günde 454.373 seyirci sayısına ulaştığı gözlemlendi. Ülkemizin en ünlü sanatçısı olarak bilinen ve uluslararası düzeyde popülariteye sahip olan Cem Yılmaz ise ilk 3 gün 432.371 kişi tarafından izlenerek Enes Batur'un gölgesinde kaldı.

Box Office verilerine göre Hayal Mi Gerçek Mi? filmine gösterilen ilgi sürekli olarak artıyor. Oranlar dikkate alındığında Cem Yılmaz'ın filmi olan ArifV216'nın, Enes Batur'un filmi Hayal Mi Gerçek Mi? projesini geçtiği biliniyor. İstatistikler doğrultusunda ilk haftanın kazanan ismi Cem Yılmaz oluyor. Çünkü Cem Yılmaz'ın 3 hafta içerisinde 3.754.653 kişi tarafından izlendiği biliniyor. İlk 3 günlük gişesi ise 1.331.691 rakamına ulaşmış durumda. Fakat bu istatistik açık ara önde olsa dahi genç bir girişimcinin aldığı rakamlar büyük bir başarı örneği olarak gösterilmekte..

6 milyon abonesi bulunan Enes Batur bu başarısı ile birliktekitlesinde de artış görmeye başladı. Filmi sömestr tatiline denk getiren EnesBatur'un karne hediyesi olarak filmi gösterime sokacağı belirtilmişti. İlk 3haftada toplam 5.7 milyon TL hasılat elde ettiği belirtilen Enes Batur'un bumiktarı sürekli olarak arttırdığı gözlemleniyor.

Türkiye genelinde 700 salonda gösterime giren ArifV216, 710 salonda gösterime giren Hayal Mi Gerçek Mi? filmini geride bıraktı. Fakat Enes Batur'un bu başarısı sosyal medyada büyük bir örnek teşkil etti.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları