Lüks Arabaları Bitcoin İle Satın Almak Mümkün
Bilindiği üzere geçtiğimiz seneyi rekor yükselişle tamamlayan ev en çok konuşulan yatırım araçlarından birisi olan bitcoin artık piyasada etkin rol oynamaya başladı.

Bitcoin ile alışveriş yapılmasını destekleyen noktalar gün geçtikçe artış gösteriyor. Özellikle değerli mülklerin bu sektörde yer alması birçok kişinin ilgisini çeken konulardan birisi haline geldi. Dev markaların bünyesinde bulundurduğu bitcoin ödeme seçeneğine bir yenisi daha eklenti. Bugatti Chiron ve Pagani Huayra isimli lükse segment araçların bitcoin ile satışa sunulabileceği ifade edildi.

ABD'de araba satışı yapan bir vatandaş Bugatti ve Pagani modellerinin bitcoin ile satışa sunulacağını söylemesi üzerine birçok kişi bu haberi takip etmeye başladı. Özellikle elinde bitcoin bulunduran ve yatırım yapan kişiler lüks markalara ait araçların satışa sunulması ile ilgili detaylı bilgi almaya başladı. Bunun gibi birçok markanın bitcoin ile satış desteği sunduğunu düşünürsek artık birçok şeye bitcoin sayesinde sahip olabilmenin mümkün olduğunu ifade etmek anlamlı olacaktır.

Ülkemizde de birçok markanın dahil olduğu bitcoin furyası tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanıma sunulan ödeme yöntemleri arasında yer almaya başlıyor. Ülkemizde Kasap Döner markasının tüm şubelerinde bitcoin ile ödeme yapmanın mümkün olduğunun açıklanması üzerine Kasap Döner şubelerinde yoğunluk oluştuğu ifade edilmişti. Özellikle bitcoin ile alışveriş yapan yatırımcılar bu konuya yoğun ilgi göstermişti. Dünyada da birçok ünlü markanın yer aldığı bu furyada Lamborghini marka lüks segment araçlarında bitcoin ile satın alınabileceği ifade edilmişti.

Bitcoin ile yapılan alışverişlerde müşterilerine özel indirimle sunan markalar aynı zamanda büyük kolaylıkla sağlamaya devam ediyor. Fakat bitcoin ödeme yöntemini bünyesine katan markaların yanı sıra bitcoin ile ödeme alma yöntemini listesinden çıkaran Steam gibi platformlarda bulunuyor.İade seçeneği bulunan mağazaların bitcoin'in sürekli olarak dalgalanması ile yüksek oranda zarar yaşadığı ifade edilmişti. Haliyle markalar bu konuda tedbirli davranmaya başladı. İlk adımı ise Steam atmıştı. Fakat şuan dünyada bitcoin çılgınlığı hızla yayılmaya devam ediyor.

Habere konu olan araçlar ise gerçekte 6 milyon dolar seviyesinde satışa sunulan araçlar arasında yer alıyor. Eğer bitcoin ile bu aracı satın almak istiyorsanız 450 BTC miktarını gözden çıkarmanız gerekecek.İlerleyen günlerde fiyatta değişiklik olup olmayacağı merak ediliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları