Kimliği Bilinmeyen Kişiler Apple Çalışanlarını Taşıyan Araca Saldırdı
Dünyada rekabeti arttıran dev markalardan Apple şok bir saldırı ile gündeme geldi. Apple çalışanlarını taşıyan araca kimliği belirlenemeyen şahıslar saldırı düzenledi.

Özellikle iPhone markası ile tüm dünyada bilinen ve dev projelerin altında imzası bulunan Apple, sürekli olarak göz önünde bulunan bir marka halinde iken yaşanan saldırı olayı markada endişe yarattı. San Francisco'da bulunan 280 numaralı karayolunda meydana gelen saldırı olayında Apple çalışanlarının içerisinde bulunduğu toplu taşıma aracına saldırı düzenlendi. Saldırganların kimlikleri ise henüz tespit edilemedi. Saldırı sonrasında aracın camlarının tuzla buz olduğu gözlemlendi.

Apple'ın çalışanlarına sunduğu servis hizmetinde güvenlik açısından önlem olmadığı fark edildi. Çalışanları taşıyan ve her gün işe gidip gelmeleri konusunda kolaylık sağlayan servis araçlarının hiçbir şekilde güvenli olmadığı ve saldırganlar tarafından Apple çalışanlarının bulunduğu aracın tuzla buz edildiği teyit edildi. Apple olayın gerçekleştiğini doğrularken otobüse yapılan saldırı ile ilgili bilgi vermedi. Fakat otobüs incelendiği anda taş ile saldırı düzenlendiğini görmek mümkün.

Apple şuan için önlem almaya başladı. Çalışanlarını taşıyan servislerin yol güzergahlarını değiştiren Apple, aynı olayın yaşanmaması için çalışanlarına özel olarak çalışmalar yürütüyor. Apple'ın kullanacağı yeni güzergahlar çalışanların şirkete gitmesini 45 dakika geciktirecek, fakat can güvenliğini önemsediğini belirten Apple bu konuda çalışanlarına yeterli anlayışı göstereceğini ifade etti.

Saldırı ile ilgili ortaya atılan iddialardan birisi ise oldukça ilginç. Apple çalışanlarının bölgedeki kiraları arttırdığı gerekçesiyle kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi. San Francisco bölgesinde teknoloji şirketlerine karşı olumsuz bir algı oluşturulduğu ve bu nedenle dev markaların çalışanlarının hedef alındığı ifade ediliyor. Bölgede yaşayan insanların kira artışı sebebiyle teknoloji markalarını sürekli olarak hedef aldığı belirtiliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları