Instagram'da Kıllı Reklam Stratejisi
Çinli ayakkabı üreticisinin reklam stratejisi şaşkınlık yarattı. İlgili şahıs hikaye paylaşımının üzerine kıl ekledi.

Bir ayakkabı üreticisinin reklam stratejisi dünya çapında beğeni topladı. Hikaye paylaşımı ile ayakkabıları tanıtan şahıs ayakkabıların bulunduğu web sitesinin linkini hikaye bölümüne ekledi. Sayfayı yukarı kaydıran ziyaretçiler ilgili satış sayfasına yönlendiriliyordu. Satıcı bu noktada farklı bir strateji uyguladı ve kullanıcıların sayfayı yukarı kaydırması için resmin üzerine kıl ekledi. Bu durum satıcının dahiyane stratejisi olarak tarihe  geçti.

Özellikle internet üzerinden yapılan işlerde reklamcılık sektörünün zorluğunu bilmeyen yoktur. Kullanıcıları veya ziyaretçileri satış yapılacak ürüne çekmek kolay bir iş değildir. Son zamanlarda farklı tasarımlar ve kısa videolar ile bu süreç biraz kolaylaştırılmıştır. Fakat doğru ürün ve doğru noktalara değinme konusunda sıkıntı yaşayan satıcılar başarılı olma konusunda zorluk yaşamıştır.

Kaiwei Ni isimli Çinli'nin bu stratejisi diğer reklamcılar için adeta fırsat haline geldi. Henüz mevzuya uyanmayan kullanıcılar sürekli olarak kıllı reklamlarla karşılaşmaya başladı. Çinli satıcı reklam stratejisi ile yeni bir akım başlattı desek daha doğru olur.

Reklamın üzerindeki saç telini kullanarak görsel illüzyon yapan satıcılar, kullanıcıları bir anda web sitesini ziyaret ederken bulabiliyorlar. Bu durumda satıcıların kârlı çıktığı ve web sayfalarındaki ürünleri tanıtabildiği rahatlıkla gözlemleniyor.

Satıcının bu kurnazlığı Instragram reklam politikasına uyuyor mu henüz bilinmiyor.. Fakat kullanıcılar yoğun bir şekilde satıcıyı şikayet ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları