Instagram Fenomeni Sahtekar Çıktı, Takipçileri Şok Yaşadı
Sürekli olarak fotoğraf paylaşan ve popüler olan hesabın fotoğrafları çalıntı çıktı. Bazı kişilerin yaptığı detaylı inceleme gerçekleri ortaya çıkardı.

Yaklaşık olarak 100 binden fazla takipçisi olan kişinin paylaştığı hoş manzaralar çalıntı çıktı. Instagram fenomeni olan ve paylaştığı fotoğraflar ile sosyal medyada da ilgi gören şahıs kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşmaktaydı. Sürekli olarak gezgin modelini uygulayan ve gittiği yerleri resmettiğini ifade eden şahsın bu ifadeleri yalan çıktı. Paylaştığı fotoğrafların var olan başka görselleri kırparak elde edilen materyaller olduğu ortaya çıktı. Fenomen kişinin taktiği dikkat çekerken birçok kullanıcı tarafından eleştirilmesi de işi farklı boyuta taşıdı. Hesabın, popüler fotoğrafları alarak basit bir photoshop eklentisi ile kırpma işlemi yaptığı ve bazı kısımları çıkararak fotoğrafta önemli noktalara odaklandığı bilgisi verildi. Bu tür fotoğraflar ise binlerce beğeni almaktaydı.

Sahte gezgin ilk olarak fotoğrafların gerçek olduğunu iddia etti. Fakat bu durum kanıtlanınca aynı gece fotoğraflarını sessiz sedasız silmeye başladı. Sahte gezginin yaptığı uygulama takipçileri tarafından da tepki gördü. Aynı gün içerisinde binlerce takipçi kaybeden şahıs sadece fotoğraf kırpma metodunu kullanmadığı, ünlü fotoğraf stok sitelerinden fotoğraf satın aldığı da ortaya çıktı. Bu tür girişimler ile Instagram'da popüler olmaya çalışan kişi bazı takipçilerinin dikkatini çekti. Kısa sürede yaptığı sahtekarlık gün yüzüne çıkan fenomen hesap aynı hızda yalnızlığa mahkum edildi. Hesap sahibinin yaptığı sahtekarlık sonrasında paylaşım yapmadığı dikkatlerden kaçmadı. Paylaşım yapmayan şahıs takipçilerinden eleştiri almaya devam ediyor.

Instagram fenomeninin uyguladığı taktik bazı kullanıcılara ışık tutmuş olabilir. Ancak var olan uygulamanın gelecek zamanda sıkıntı yaratacağı büyük bir gerçektir. Örnekteki olayda görüldüğü gibi olmayan bir mesleği yapıyormuş gibi gözükmeniz önerilmez. Aynı zamanda materyaller size ait olmalıdır.

Örnek paylaşımı:

Örnek paylaşımı:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları