H&M Mağazalarına Saldırılar Artış Gösterdi!
Kısa bir süre önce H&M markasının ırkçılık yaptığı iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Birçok vatandaş markayı boykot ederken bazı kesim şiddetli tepkiler göstermeye başladı.

Tüm dünyanın ortak sorunu haline gelen ırkçılık ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kısa süre önce rafta bulunan ürünlerini yenileyen H&M markasının izlediği satış politikası büyük bir kesimin ayaklanmasına neden oldu. İlk etapta insanlar ürünlerin satın almayıp şikayet ederek boykot girişiminde bulunurken şuan tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. İnsanların ırkçılık yaptığı ifade edilen H&M markasına karşı adeta savaş açtığı gözlemlendi. Marka ise bu konuda nasıl bir yol çizeceğini henüz bilmemekte..

Ekonomik Özgürlük Savaşçıları isimli grubun bir araya geldiği ve markaya yönelik saldırı düzenlediği teyit edildi. Bu saldırı ırkçılık yapan H&M markasının sonunu getirmeye yetecek cinsten oldu. Çünkü habere konu olan grup Sandton, Menlyn Park, East Rand gibi ünlü yerlerde bulunan H&M mağazalarını talan etti. Bu bölgelerdeki mağazaların vitrinleri indirildi ve raflar devrildi. Göstericilerin markaya yönelik nefreti her geçen gün büyürken verdikleri zarar ise büyük maliyetler doğurmaya başladı.

Olayların başlamasına neden olan gelişme ise H&M markasının siyahi bir çocuğa giydirdiği tişörtün üzerinde yazan yazı oldu.Marka çocuğa giydirdiği tişörte ''ormandaki en havalı maymun'' yazdırmıştı. Bu girişimi ile birlikte H&M markası ırkçılık yaptığı yönünde eleştirilere maruz kaldı. Eleştiren isimlerin arasında Manchester United oyuncusu Romelu Lukaku, NBA yıldızı LeBron James ve şarkıcı P.Diddy yer aldı. Ünlü isimlerin olaya karışmasıyla birlikte tepkiler çığ gibi büyüdü.

H&M ise bu tepkilerin ardından ilgili ürünü mağazasından kaldırdığını açıklamış ve özür dilemişti. Fakat görülen o ki özür dileme girişimi göstericileri ikna etmedi. Tepkiler hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları