Hayatını Kaybeden Köpeğin Mumyalaşma Hikayesi
50 yıl önce bir ağacın gövdesine sıkışan köpeğin kurtarılmaması onun çürüyerek ölmesine neden olmuştu. Köpeğin mumyalaşmış görüntüsü ise şok yaşattı.

Günümüzden 50 yıl önce Birleşik Devletler'in Georgia eyaletinde ilginç bir olay yaşandı. İhtiyaçlar nedeniyle ağaçları kesen oduncular kestikleri ağaçları kamyonete yükleyip götürüyorlardı. Bu sırada oduncular bir ağacın gövdesinde sıkışmış köpek mumyası olduğunu gördüler. Burada sıkışarak çürümüş olan köpeğin mumyasını götüren oduncular ilk başta ne yapacaklarını anlamadılar.

Oduncular önemli bir keşif gerçekleştirdiklerini tahmin bile edemiyorlardı. Fakat köpek mumyası uzun bir yolculuğun ardından ağaç ile birlikte müzeye götürüldü. Araştırmacılar inceleme yaparak köpeğin ağaca ne zaman sıkıştığını buldular. Yaklaşık 1960 yılında sıkıştığı tahmin edilen köpeğin 50 yıllık geçmişi olduğu ve çürümesinin asıl nedeninin bu süreç olduğu ifade edildi. Araştırmacıların tahmini doğrultusunda köpeğin sincap kovalarken ağaca sıkıştığı ifade edildi. Avını takip eden köpek sıkışacağını düşünmediği ağacın arasından geçmeye çalıştı fakat ağacın gövdesinde sıkışan köpek burada öldü.

Stuckie isimli mumya köpeğin kestane ağacının içerisinde bulunduğu ifade edildi. Köpek mumyasının hayvan dondurma işlemi ile birlikte sergiye konulduğu gözlemlendi.  Cesedin tanenle kaplanması ile birlikte daha fazla çürümemesi ve sergiye uygun hale getirilmesi sağlandı.

Stuckie hakkında verilen bir diğer bilgi ise ağacın yüksekte olması nedeniyle  avcıların kokusunu alamadığı ve köpeğin 50 yıl boyunca orada bulunduğuydu. 50 yıllık köpek mumyasının şuan Southern Forest World müzesinde sergilendiği ifade ediliyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları