Hadise'nin "Sıfır Tolerans" Klibine Rtükten Ceza Yağdı
Hadise'nin Son Şarkısı "Sıfır Tolerans" Klibine
açık ve erotik sahneleri bulunduğu gerekçesiyle eleştirileri üzerine RTÜK Ceza yağdırdı.

Türkiye'de büyük rağbet gören şarkıcı'nın Son kilibi "Sıfır Tolerans" Yayınlandığı zamandan bu yana çok konuşuldu. 

İzleyenler şarkıyı sevsede büyük bir izleyici kitlesi klibin içerisinde ki yer alan açık seçik sahnelerden dolayı şikayette bulundu.

Bunun üzerine RTÜK durmadı ve konuyla ilgili araştırma yaptı.

İncelemenin sonucuna göre 

Hadise’nin klibi, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiği için yayımcı kuruluşlara bu cezayı verdiğini resmi olarak açıkladı. 

RTÜK’ün konuyla ilgili açıkladığı raporun bir kısmı şu şekilde:

"Söz konusu video klipte yer alan bir takım görüntülerin video klibin yayınlandığı saat dilimi göz önüne alındığında çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimlerine zarar verebilecek türde bir içerik ihtiva edebileceği düşünüldüğünden rapor hazırlanmıştır.

Klipte şarkıcı Hadise’ye ve Hadise’nin rol arkadaşı olan bir erkek oyuncuya yer verilmektedir. Söz konusu klip erkek oyuncunun üst tarafı çıplak bir şekilde. Hadise’nin ise üstünde beyaz bir gömlek ve alt tarafının da sadece gömlekle kısmen kapatılarak yer aldığı ve ikilinin son derece samimi bir vaziyette bilindiği sahne ile başlamaktadır. Klibin yayın saati olarak 11:0’de başlayan ve mevzuatımız açısından problemli olduğu düşünülen görüntülerde şarkıcı Hadise daha sonra üstünde sütyen bikini görünümündeki bir kıyafetle jakuziye girmekte, üstü çıplak vaziyetteki erkek oyuncunun Hadise’ye ve Hadise’nin rol arkadaşına olan dokunuşları ekrana gelmektedir. Erkek oyuncu Hadise’nin bacaklarına dokunurken, Hadise de erkek oyuncunun kimi yerlerini öpüp kokluyor. İkilinin aynı yatakta yer aldığı samimi görüntülere de yer veriliyor.


Bunun üzerine hadise bu karara tepki gösterdi.

İsyanını dillere getiren Hadise instagram üzerinden şunları söyledi

Hadise'nin RTÜK cezasına tepkisi

Bu cezalara maruz kalan Hadise'nin klibini buradan izleyebilirsiniz.

Hadise - Sıfır Tolerans Klibi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları