Hababam Sınıfı Yeni Kadrosuyla Tekrardan Çekiliyor
Türk sinemalarının efsane serilerinden olan Hababam Sınıfı, yeni kadro ile tekrardan çekiliyor. Yeni oyuncu kadrosunda ki genç isimler içerisinde hiç tanınmış isim yer almıyor.

Hababam Sınıfından ilk kareler

Hababam Sınıfından ilk kareler

Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfı, şimdiye kadar 9 kere sinema filmi çekilmiş ve efsane kadronun yer aldığı seri, herkes tarafından benimsenmiş ve aileden birileri gibi görülmeye başlanmıştı. Aradan onlarca yıl geçmesine rağmen tv de yayınlandığı zaman hala izlenen ve izlenirken de tekrar tekrar izlenmesine rağmen izleyiciyi güldürmeyi başaran bir seriydi.

Bir süre önce M.Ali Erbil, M.Ali Alabora gibi oyuncularla yeniden çekilmiş ama istenen tadı vermemişti. Şimdi ise BKM yapımcılığında bir araya gelen kadro ile ilk olarak yenilenen bir yorumla Hababam Sınıfı tiyatro oyunu başlıyor. Ana seride yer alan karakterlerden İnek Şaban, Tulum Hayri, Düdük Necmi vb. bir çok karakter yeni genç oyuncular tarafından canlandırılıyor.

Oyunun yönetmen koltuğunda oturan Murat Karasu, "oyunu tanınmış oyunculardan kurmak yerine, pek tanınmayan genç oyuncu kadrosuyla başlatmak istedik, çünkü zaten eserin kendisi bir başrol" diyerek hem efsane esere verdiği değeri gözler önüne serdi, hemde genç oyuncuların önünü açmış oldu.

Hababam Sınıfı filmi de yeniden çekilecek

Yenilenen kadroda bulunan Hafize Ana karakterini Şebnem Ünaldı Kel Mahmut karakterini ise Sezai Altekin canlandırırken, Vak Vak Rıza'yı Salih Kalyon'un oynayacağı  'Hababam Sınıfı' yine eski dönem kostümleriyle orijinaline sadık kalarak seyirciye 70'li yılların o güzel nostaljisini tekrar yaşatacak. Yeni dönemde kurulan genç kadro kısa bir süre sonra çekilecek olan Hababam Sınıfı filminde de rol alacağı belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları