Grup Yöneticilerine Özel Yeni Güncelleme
Whatsapp'ın sevilen özelliklerinden birisi olan grup sohbetlerine yeni bir sistem getirildi. Grubu kuran kişilerin yetkileri geliştirildi.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta dikkat çeken bir yenilik hayata geçirildi. Google Play Beta programı üzerinden yayınlanan Whatsapp Beta sürümünde yeni bir özellik eklendiği gözlemlendi. Yayınlanan beta sürümünü ise v2.17.430 olarak sunuldu.

Whatsapp Beta v2.17.430 sürümünde geliştirilmiş olan özelliklerin daha önce iOS platformu için yayınlandığı teyit edildi. Android için yayınlanan beta sürümünde ise iOS platformu için yayınlanan özellikler yer alıyor. Bu özelliğin'kısıtlı gruplar' olarak adlandırıldığını ve grup yöneticilerinin yetkileri ile alakalı olduğu belirtildi.

Grup yöneticilerinin grup için belirlenen ayarları 72 saatte bir değiştirebildiği kural artık geçerli olmayacak. Yeni güncelleme ile birlikte yöneticiler grup ayarlarını dilediği zaman değiştirebilecek. Fakat bunu biranda sıfıra indirgemeyen Whatsapp, beta güncellemesinde ilk olarak 8 ile 12 saat arasında değişiklik yapılabileceğini vurguladı. Yöneticilerin bu süre içerisinde yapacağı ayar değişikliği ile grup içerisinde yer alan kullanıcıların sürekli olarak bildirim almasının önüne geçecek. Doğal olarak bu güncelleme grup içerisindeki kullanıcılar içinde faydalı olacak.

Yeni güncelleme ile birlikte salt okunur hale gelen gruplar, grup içerisinde herhangi bir aksaklık yaşatmayacak. Aksine grup üyeleri grup yöneticisine kısa sürede ulaşabilecek ve yöneticiye mesaj gönder butonuna basarak istek, şikayet ve önerilerini grup yöneticisine bildirecek.

Whatsapp'ın yeni güncellemesini mağazanız üzerinden alabilir veya güncellemeyi farklı yollarla indirip telefonunuzdaki sürümü son sürüme taşıyabilirsiniz. Böylece yeni özellikleri kullanabilir, özellikle grup yönetiyorsanız bu özellikler ile daha pratik işlem yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları