Google Chrome'dan Dosya İndirme Hızı İle İlgili Çalışma
Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan Google Chrome, daha hızı dosya indirme işlemi yapılabilmesi için yeni bir çalışma başlattı.

Chrome 64'e özel yeni bir paralel indirme özelliği geliştirildi. Boyutu fazla olan dosyaların indirme hızını yükselten bu özellik sayesinde büyük dosyaları kısa süre içerisinde indirebilmeniz mümkün hale getirildi. Android kullanıcılarına özel olarak yapılan bu geliştirme ile Chrome'dan daha hızlı dosya indirmeniz mümkün olabilecek. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan birisi olan indirme işlemleri ile ilgili olarak şirket, kısa süre içerisinde çalışmaları hızlandırmıştı. Mobil kullanıcılara özel olarak yapılan güncelleme ile birlikte Chrome'dan daha hızlı dosya indirme işlemi yapmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Bir önceki sürümde akıllı metin seçme ve HDR video oynatma gibi özellikleri bünyesine katan Chrome 63, yeni versiyonu Chrome 64 ile artık hızlı dosya indirme seçeneğini sunabilecek. Android Oreo ile çalışan Google Chrome uygulamasının her geçen gün kendisini geliştirdiği ve kullanıcı odaklı gelişim gösterdiğini görmek mümkündür.

Yaklaşık olarak 2 saniyeden uzun süren indirmelerde Google Chrome 3 paralel görev oluşturuyor ve o anda indirme hızınız 2 katına çıkıyor.Böylece yüksek boyutlu dosyaları kısa süre içerisinde telefonunuza indirebiliyorsunuz. Şuan test sürecinde olan bu özellik kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Fakat test süreci devam ediyor. Çünkü dünya genelinde hem masaüstü hem de mobil kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Google Chrome'un yapımcı şirketi kapsamlı bir şekilde hazırlık yapıyor.

Paralel indirme özelliğini firma ile birlikte test etmek isteyen kullanıcıların '' chrome://flags#chrome-parallel-download  '' adresi kopyalayıp yapıştırmaları yeterlidir. Chrome tarayıcı çubuğuna bu adresi yapıştırarak yüksek boyutlu dosyalarınızı kısa süre içerisinde indirmeye başlayabilirsiniz. Sadece Chrome tarayıcısı için geçerli olan bu özelliği farklı tarayıcılarda kullanamayacağınızı unutmayınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları