Fotoğraflarını Paylaşan Annesinden Şikayetçi Olan Çocuk Davayı Kazandı
Oğlunun fotoğraflarını paylaşan anne davalık olmuş ve bugün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi olmuştu. İlgili dava sonuçlandı.

Sosyal medyada oğlunun fotoğraflarını paylaşan anne oğlu tarafından dava edilmiştir. Mahkeme anneyi suçlu bularak çocuğun şikayeti ile ilgili kararını açıkladı. İtalya'da yaşanan olay son dönemlerde aile içerisinde meydana gelen en ilginç olaylardan birisi olarak hafızalara kazındı. 16 yaşındaki erkek çocuk, kendi rızası olmadan fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasına karşı çıktı ve annesine dava açtı. Fotoğrafları paylaşan anne ise dava sürecinde hiçbir işlem yapmadı. Annesini sürekli olarak uyaran genç çocuk, olayı mahkemeye taşıdı ve açtığı davayı kazandı.

16 yaşındaki genç çocuğun dava sürecinde en büyük destekçisi ise babası oldu. Roma'da yaşanan davanın sonucuna göre annenin sosyal medyada paylaştığı tüm fotoğrafları silmesi kararlaştırıldı.Eğer bu karara uyulmazsa 10 bin euro civarında tazminat ödemesi gereken annenin sosyal medyadaki fotoğrafları kaldırması talep edildi. Genç çocuğun bir diğer isteği ise annesinin kendisi hakkında yaptığı yorumları da silmesiydi. Mahkeme bu konuda da genç çocuğu haklı buldu ve annesinin hem yorumları hem de fotoğrafları silmesi gerektiğini vurguladı.

Gündeme gelen olayla ilgili dikkat çeken detaylardan birisi boşanmış olan anne babanın isimlerinin açıklanmamasıydı. Çocuk anne ve babasının arasında kaldığı için ilk zamanlarda destekçi bulamadı. Fakat ilerleyen süreçte çocuk babasından destek aldı ve babası dava sürecinde oğlunun yanında oldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları