Facebook Hakkında Dikkat Çeken Yorum; ''Sigaraya Benziyor''
Silikon Vadisi'nin ünlü CEO'su Benioff, Facebook ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunarak hükümeti uyardı.

Salesforce'un CEO'su Benioff Facebook'u sigaraya benzeterek ilginç bir bağdaştırma yaptı. Hükümetin bu konuda önlem alması gerektiğini vurgulayan Benioff Facebook ile ilgili çalışmaların kapsamlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Sosyal medyaya karşı alınan önlemlerin yetersiz olduğunu belirten Marc Benioff bu konuda hükümetin kayıtsız kaldığını teyit etti ve ilgili birimleri uyardı.

Hükümetin sosyal medya konusunda duyarsız olduğunu ifade eden CEO'nun bu olayı sigaraya benzetmesi ise dikkat çekici noktalardan bir diğeri oldu. Sosyal medyaların bağımlılık yarattığını ve sigara ile eşdeğer etkiye sahip olduğunu açıklayan Benioff, bu konuda uyarıda bulundu. Benioff Facebook ile ilgili olarak sigaraya benziyor ve sizin için iyi değil ifadelerini kullandı. Ayrıca bağımlılık yaptığını vurgulayarak teknolojinin de sigara gibi ele alınması gereken bağımlılık sorununa sahip olduğunu düşündüğünü söyledi.

Benioff'un geçmişine bakıldığında 1999 yılında Salesforce'u kurduğu ve şirketi en büyük yazılım merkezi seviyesine yükselttiği biliniyor.Bu denli başarılı yazılım şirketine sahip olan Benioff, sosyal medyadan endişe duyduğunu açıklamadan geçmedi. İnsanların sosyal medyada kontrolsüz şekilde zaman geçirdiğini ve bunun farkında olmadığını ifade etmekle birlikte, sosyal medyada bu şekilde vakit geçirmenin zararlı sonuçlar doğurabileceğini söylemesi birçok kesim için uyarı niteliğinde oldu. Birçok insan tarafından ele alınan bu konuda Benioff'a hak vermemek elde değil.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları