Facebook Güvenilir Kaynakları Ön Plana Çıkaracak
Facebook güvenilir kaynaklar için özel bir çalışma yapıyor. Etkileşimi arttırmak adına önemli çalışmalar yapmak isteyen Facebook zaman tünelini baştan aşağıya yenileyecek.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook zaman tünelini yenilemek için kolları sıvadı. Facebook'un bu çalışması ile birlikte orjinal fikirlerin hayatımıza geçirileceği teyit edilirken güvenilir kaynakların da haber akışına ekleneceği bildirildiği. Arkadaşlarınız ve aileniz ile etkileşiminizi arttırmak isteyen Facebook, ana sayfada daha çok vakit geçirmenizi istediği için buna yönelik çalışmalar yürütmek istiyor.

Facebook güvenilir haber kaynaklarının yapmış olduğu paylaşımları ana sayfada göstermek için önemli bir adım atacak. Bu değişiklikle birlikte insanlar birçok konudan haberdar olabilecek ve kısa süre içerisinde haber kaynaklarının bildirimleri milyonlarca kişiye ulaşacak. Kullanıcıların bulundukları bölgeye göre zaman tünelinin üst sıralarını kullanmak isteyen Facebook geliştiricileri, güvenilir kaynaklı içerikleri ön plana çıkarmak istiyor. Bununla birlikte kullanıcılara bu haberleri görüp görmeme sorusu sorulacak ve kullanıcı görmek istemiyorsa ilgili haberler bir daha gösterilmeyecek. Aynı zamanda sadece ilgilerini çeken haberleri zaman tünelinde görmek isteyen kullanıcılar için özel bir ayar tuşu eklenecek.

Facebook'un bu değişikliği ilk olarak ABD'de uygulanmaya başlanacak.Test aşamasının ardından diğer ülkelerde de hayata geçirilecek. Facebook haber içeriklerini görmek istemeyen kullanıcılar vasıtasıyla haber sayfaları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Doğal olarak engellenen kaynaklar ile ilgili orjinal bir fikir yürüterek düzenli istatistik tutmayı hedefliyor. İnsanların ilgisini çekmeyen kaynakların zaman tünelinde yer alması engelleneceği gibi Facebook'un geleceğe yönelik çalışmalarında da yer almayacağı bildirildi.

Facebook haber okuyan kullanıcılarının %20'sine soru sorarak anket düzenleyecek ve memnuniyet derecesini tespit edecek. Facebook'un bu vesileyle güvenilir kaynak ve sevilen kaynakları belirleyeceği tahmin ediliyor.Bu çalışmalardan en büyük payı ise haber siteleri çıkarak gibi görünüyor. Çünkü Facebook'un bu çalışması ile güvenilir kaynak statüsündeki haber siteleri kısa süre içerisinde hitlerini katlamayı başarabilecekler. Özellikle sevilen ve en çok tercih edilen kaynaklar arasına giren olursa o haber sitesinin geleceği bir hayli parlak diyebiliriz. Facebook'un çalışması ile ilgili önümüzdeki günlerde net bir bilgi vereceği belirtiliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları