Facebook Çeviri Konusunda Kendisini Geliştirdi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta muhteşem bir yenilik dikkat çekti. Bünyesine kattığı çeviri özelliği ile birçok dilde iletişim kurulmasını sağlayan Facebook çeviri isabet oranını %95'e yükseltti.

Facebook'ta çeviri yapmak artık daha kolay olacak. Facebook'un her geçen gün alt yapısını geliştirdiği ve var olan çalışmalarını daha kaliteli hale getirdiği biliniyor. Özellikle çeviri özelliğinin sıklıkla kullanıldığını bilen Facebook bu konuda gelen olumsuz geri dönüşlerin üzerine gitti ve çeviri özelliğini gözle görülür şekilde geliştirdi. Facebook çevirilerinde isabet oranı %95'e yükseldi. Aynı zamanda çeviri hızı 30 kat arttırıldı. Bu hız sayesinde çeviri yapmak istediğinizde işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde halledebileceksiniz.

Facebook'un çeviri tekniğinin daha isabetli olmasıyla birlikte tüm dillerde bu özelliğin aynı oranda arttığının ifade edilmesi de ayrı bir müjde olarak verildi. Her dil için özel olarak yapılan çalışma sayesinde Facebook daha isabetli çeviriler yapılmasına olanak sağladı. Aynı zamanda yapılan çevirilerin yüksek oranda doğru olduğu ifade ediliyor. Çok dilli kelime yerleştirme tekniği ile birlikte daha önce kullanmış olduğu doğal dil çeviri tekniğini geride bırakan Facebook bu yeni teknik ile 30 kat daha hızlı çalışmaya başladı.

Facebook'un hızlı çeviri özelliğinin sadece basit çevirilerde işe yaramadığını birçok çeviri esnasında etkin rol oynadığı teyit ediliyor. Yani birden fazla cümleyi çevireceğiniz zamanda da gayet hızlı ve doğru sonuçlar elde edebileceksiniz. Tüm kullanıcıların bu özelliklerden faydalanabilmesi ve eşit sonuç alması ise memnun edici diğer bir nokta olarak kayıtlara geçiyor. Facebook tüm bu hizmetlerin yanı sıra çok dilli kelime yerleştirme tekniği ile birlikte politikalara aykırı içerikleri de kolay bir şekilde tespit edebilecek.

Tüm dillerde etkisini yavaş yavaş arttıran çeviri özelliği şuan için en etkili sonuçları Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde veriyor. Bu sistemin 100 farklı dile uygulanacağı ifade edilirken birçok dil için çalışmaların hızlandırıldığı ise gelen bilgiler arasında yer alıyor. Facebook'un bu yeni çalışmaları global anlamda büyük bir atılım olarak görülüyor. Aynı zamanda kullanıcıları için çalışan geliştirici ekibi büyük bir takdir topluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)



Facebook Yorumları