Ethereum ve Ripple'ın Kurucularının Serveti Dudak Uçuklattı
Son zamanların popüler kripto para birimleri arasında bulunan Ethereum ve Ripple'ın kurucularında bulunan miktar dudak uçuklattı.

Ethereum ve Ripple isimli kripto paraların yükselişi tüm Dünya'da yatırımcıları harekete geçirmişti. Bu iki para biriminin kurucuları ise resmen köşeyi döndü. Ethereum ve Ripple, Bitcoin'in ardından en fazla yükseliş gösteren para birimlerinden birisi oldu. Özellikle Ripple son zamanlarda büyük bir çıkış yakalamış ve bu üç para birimi arasında ikinci sıraya oturmuştu.

Here geçen gün değeri artan Ethereum ile Ripple isimli kripto paralar 2017 yılının başından bu yana yükseliş gösteriyor. Bitcoin 1000 dolar rekorunu aşan ilk para olmuştu, fakat Ethereum bu seviyeyi kısa bir süre önce aştı. Bu rakamların ardından kripto paraların kurucularının ne kadar kazanç sağladığı merak edilmeye başlandı. Bu konuda yapılan araştırmalar neticesinde Ripple isimli para biriminin kurucusu olan Chris Larsen'in toplam 59,9 milyar dolarlık servete sahip olduğu açıklandı.

Bitcoin ile Ethereum'un yükselişi ise bu süreçte kararlı bir şekilde devam ediyor. Fakat yatırımcılar Bitcoin'in bir anda ters tepki verebileceğini düşünürken Ethereum emin adımlarla ve ufak oranlarla yükselişini sürdürüyor. Bu durum yatırımcılara güven veriyor. Ripple'ın kurucusunun yanı sıra Ethereum'un kurucusu olan Vitalik Buterin ise 630.000 Ethereum'u olduğunu açıklamıştı. Bu durumda ciddi düzeyde servet sahibi olduğunu vurgulamak yanlış olmaz.

Bu durumla birlikte Ripple ile Ethereum'un kurucularının kendi para birimlerine yatırım yapmaması ve bir kısmını elden çıkarması yatırımcıları endişelendiriyor. Fakat kurucuların hiçbir para birimini almaması ise bu kuşkuyu ortadan kaldırıyor. Gelecekte bu üç para biriminin nasıl yükseliş göstereceği ve para birimlerinin kurucularının servetlerinde ne gibi değişiklikler yaşanacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları