Dünyanın En Korkunç Köprüsü'nü Geçen Gezgin'in Videosu
Daha önce drone ile çekilmiş binlerce videonun belki de en anlamlısı olan Kandinsky Köprüsü'nde çekilen bu görüntüler aynı zamanda bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Dünyanın en usta şoförlerinin bile geçmeye cesaret edemediği Kandinsky Köprüsü'nden geçen gezgin Youtube'da ilgi odağı oldu. Köprüden geçtiği anları drone ile kaydeden ve muhteşem atmosferi doruklarına kadar yaşatan gezgin, birçok kişiden tebrik mesajı aldı. Aynı zamanda kimsenin denemeye cesaret bile edemediği köprüden geçiş yaparak bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

İnsanların korkuları ile baş etmesi oldukça zordur ve habere konu olan köprü atmosfer olarak insanları ciddi derecede etkileyebilecek düzeydedir.Kimsenin bu konuda cesur olmamasının nedeni ise budur. Özellikle Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan bu köprü bulunduğu konum olarakta ürkütücü bir atmosfere hakimdir. Ayrıca köprü 500 metre uzunluğa sahip ve yerden 20 metre yüksektedir.

Kandinsky Köprüsü'nün eski ve bakımsız köprü olmasının yanı sıra köprü ayaklarında meydana gelen ağır hasarlar üzerinde insan yürüme ihtimalini bile en aza indirmektedir. Her an çökebilecek hissiyatı veren köprünün üzerinden araçla geçmek şans olarak tanımlanabilir. Köprünün herhangi bir koruması bulunmadığı gibi güvenlik problemi yaratması nedeniyle kullanıma kapatılmıştır. Köprünün halen kullanıldığı düşünülseydi bugün birçok araç Vitim Nehri'nin sularına gömülebilirdi.

Köprü tüm bu olumsuzlukların yanı sıra iklim koşulunun gerekliliğinden ötürü yer yer buzlarla kaplıdır. Haliyle üzerinden insanın yürümesi bile mucizedir. Videoyu hazırlayan gezgin ise bu konuda zorluk çekmeden yoluna devam ediyor.

Kandinsky Köprüsü'nün atmosferi ve gezginin köprü üzerindeki yürüyüşünü seyretmek için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz. Videonun drone kamerası ile kaydedildiği teyit edilirken hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı ise gözlere çarpan ilk bilgi oluyor. Gezgin'in tavırları ise oldukça dikkat çekici..

İlgili video:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları