Dünyada İlk Kez Türkiye'de; Mobil Kaza Tutanağı
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok işlemin kısa sürede halledilebilmesi için hayatımıza giren pratik uygulamaların sayısı artış göstermeye başladı. Sonuncusu ise dünyada ilk kez Türkiye'de hayata geçirilmiş oldu.

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile dünyada bir ilki gerçekleştiren ''Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi'' dikkatleri üzerine çekti. Android 4.1 ve üzerinde test edilen, sorunsuz çalışan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması vatandaşların dikkatini çekti. Uygulamanın hem android hem de ios mağazalarında yer aldığı gözlemlenirken kaza tutanağı tutmak için pratik araçların kullanılabileceği dikkat çeken noktalardan birisi oldu.

Eski yöntemle kağıt kalem kullanarak hazırlanan kaza tutanakları yerini mobil uygulamaya bıraktı. Artık olası bir kaza durumunda kaza tutanağı oluşturmak için mobil cihazı kullanmak yeterli olacak. Böylece hem iş yükünü azaltmış olacaksınız hem de zamandan tasarruf edeceksiniz. Mobil Kaza Tutanağı'nın hayatımıza girmesiyle birlikte kaza nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun da kısa sürede ortadan kalkacağı iddia ediliyor.

İHA'nın vermiş olduğu uygulama haberi sayesinde vatandaşların haberi olması sağlanırken, uygulamanın kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından indirildiği gözlemlendi.

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile birlikte;

• Hızlı ve Kolay Kaza Tutanak Girişinin Sağlanması,
• Kaza Sonrası Trafik Yoğunluğunun Azalması,
• Uygulamadaki Yönlendirmeler ile Tutanak Girişindeki Hata Oranının Azalması,
• Kaza Sonrası İşlemlerin Sonuçlanma Süresinin Azalması,
• Kare Kod Uygulaması ile Poliçe Bilgilerine Hızlı Erişimin Sağlanması,
• Kağıt KTT Formunun Taşınmasına Gerek Kalmaması,
• Kazaya Neden Olan Yerlerin Hızlı ve Kesin Tespitinin Yapılabilmesi,
• Kaza Tutanağının Anında Sigorta Şirketlerine İletilmesi

gibi işlemleri kısa sürede yapabilmeniz mümkün hale getirildi. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde android ve ios işletim sistemli cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulama ile ilgili verilen son haber ise yakın zamanda yapılan güncelleme ile optimizasyon sorunlarının ortadan kalktığı yönünde oldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları