Dövizden Korkan Xiaomi Türkiye Pazarına Seçimden Sonra Girecek
Akılı telefon pazarında önemli markalardan birisi olan Xiaomi Türkiye pazarına girmek için bazı siyasi gelişmeleri takip altına aldı.

Akıllı telefon markası Xiaomi döviz değerlerinin değişkenliği nedeniyle temkinli olmaya karar verdi. Uzun süredir dalgalanan döviz fiyatlarında Türkiye pazarının ne gibi bir tepki vereceği merak edilirken konu ile ilgili olarak karar alan dev marka, temkinli olarak ürünlerini satışa sunacak. Burada alınan kritik karar ise 24 Haziran tarihinde yapılacak olan erken seçim ile ilgili oldu. Çinli e-ticaret sitesi Gearbest üzerinden satışa sunulacak olan cihaz ile ilgili olarak gelen bilgiler dikkat çekti. Ürünün dikkat çekici özelliklere sahip olması ve birçok kullanıcı tarafından olumlu yönde görüş alması en önemli noktalardan birisi oldu.

Xiaomi ürününün Türkiye pazarına giriş yapması ile ilgili net bir tarih belirtmediği ancak erken seçimin arından döviz hareketliliğinin inceleneceği ifade edildi. Bu duruma göre Türkiye'ye özel satış fiyatı belirleyecek olan dev marka döviz durumunu yakından takip ediyor. Sürekli olarak artış gösteren döviz fiyatlarının son birkaç gündür gerilemesi uzman analistleri de ikilemde bıraktı. Haliyle analistlerin net bir ifade kullanmaması dev markanın da geleceğinin belirsiz olmasına vesile oldu. Satış stratejisi ile ilgili olarak ne gibi bir yol izleyeceği belli olan Xiaomi, Gearbest üzerinden ilanlarını açarak Türkiye'deki alıcılarına ulaşacak.

Cihazın satışı, fiyatı ve temin işlemlerinin nasıl olacağı net olarak bilinmiyor. Aynı zamanda ürünün destek biriminin ne gibi bir hizmet sunacağı dahi belirsiz durumda. Xiaomi uzun süredir ilk kez böyle bir strateji yürütüyor. Bu stratejinin satış rakamlarına ne gibi bir yansıması olacak o da merak edilen bir diğer durum olarak ciddiyetini koruyor. Gelecekte cihaz ile ilgili net bilgiler elde edildiğinde sizlere aktaracağız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları