Coğrafya Öğretmeninin Yazılı Soruları Sosyal Medyada İlgi Gördü
Öğrencilerine yönelteceği soruları son yazılı sınavı olması nedeniyle eğlenceli hale getiren Coğrafya öğretmeni büyük ilgi gördü. Sorduğu sorular ile dikkatleri üzerine çekti.

Hem öğrencilerine tatlı bir anı olması hem de farklı bir yaklaşım ile odak değiştirmesi Coğrafya öğretmeni Göksan Afacan dikkat çekti.Kendisini farklı kılan en önemli nokta ise sorduğu soruların eğlenceli olmasıydı. Öğretmenin soruları tıpkı Hababam Sınıfı filmlerinde görülen ilginç anları anımsatıyor. Sınav kağıdında yer alan soruların bazıları eğlenceli iken bazıları ise öğrencilerin soru üretmesine yönelikti. Özellikle öğrencilerin kendisine puan verebilmesini sağlayan öğretmenin son sınav için yaptığı bu girişim büyük beğeni toplamıştır. Öğrenciler ise keyifli bir şekilde sınavdaki soruları yanıtlandırmış ve kendilerine puan vermiştir.

Hem soru yönelten hem de kendi sorusunu sorarak o soruyu yanıtlandırma imkanı sunan öğretmen, bu girişimi ile yazılı sınavlarında bir ilke imza attı. En ilginç konu ise 80 puanlık iki soru oldu. Ev ve okul krokisi ile alakalı sorular 80 puan değerinde önemli sorular arasındaydı. Diğer sorular ise keyifli vakit geçirmek için idealdi. Öğrenciler için ilave not ekleyen öğretmen Göksan Afacan "Gülmek, boş vermek değildir. Aksine, inadına yaşamaktır" notu ile tebessüm etmemize vesile oldu. Hem sınav kağıdındaki farklı yaklaşımı hem de öğrencilerine sorduğu sorulardaki sıra dışı yöntem öğretmenin sosyal medyada ilgi görmesine neden oldu.

Sınav kağıdının önü:

Sınav kağıdının önü:

Sınav kağıdının arkası:

Sınav kağıdının arkası:

Yeni nesil öğretmenlerin bu tip girişimlerde sıkça bulunduğu ve öğrencilerin daha kolay öğrenebilmesi için farklı yöntemler izlediği gözlemlenmiştir. Özellikle ideal ölçüde eğlenceli geçen dersler bu konudaki en önemli örnekleri içerisinde barındırmaktadır. Öğretmenlerin bakış açılarını farklı şekillerde yansıtması ve yeni girişimlerde bulunması ise tıpkı Coğrafya öğretmeni Göksan Afacan gibi hafızalara kazınan anlar yaşatabilmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları