Çocukluğumuzun Tek Eğlencesi Gameboy Geri Dönüyor!
Çocukluğumuzu temsil eden ve oyun konsolu olarak adlandırılan Gameboy yıllar sonra tekrar piyasaya sunulacak.

Nintendo nostaljik oyun konsollarını birer birer sahaya sürüyor. Nintendo'nun yeni projesi ise çocukluğumuzun simgesi haline gelen Gameboy ürünlerinin tekrar raflarda yer alması.. Konsollar arasında en çok bilinen ve ünlü olan modellerden birisi olan Game Boy Classic modelleri Hyperkin tarafından tekrar piyasaya sürülecek. Daha önce söylentiden ibaret olan bu durum, firma hakkındaki beklentileri gün yüzüne çıkarmıştı. Fakat firmanın çalışmaları hızlandırdığı ve kısa süre içerisinde Game Boy Classic'in satışa sunulabileceği açıklandı.

Efsane konsolun Remake versiyonu ile satışa sunulması hem birçok kişinin nostalji yapmasını sağlayacak hem de Nintendo gibi kuvvetli bir markanın ne kadar kusursuz işler yaptığını gözler önüne serecek. Orjinal GameBoy'un gelişmiş versiyonu olacak olan Ultra Game Boy isimli nostaljik oyun konsolunun özel bir sürüm ile piyasaya sürüleceği ifade edildi. Ayrıca cihazın üzerinin taşlı bir görünüme sahip olması, tasarım için özel olarak çalışma yapıldığını gözler önüne seriyor. Böylece cihazın çizilmesi durumunda makyaj hataları görünmeyecektir. Haliyle Ultra Game Boy uzun yıllar boyunca yeni gibi görünecek.

Ultra Game Boy sadece tasarım bakımından değil birçok açıdan yenilik barındırıyor. Konsolda arkadan aydınlatmalı LCD ekranı ayarlayabiliyorsunuz. RGB spektrumu boyunca ayar yapabilmenize izin veren bu özellik sayesinde kişiye özel konsol ortaya çıkarmak mümkün oluyor. Hyperkin, retro tarzını yaşatacağı bu konsol ile ister yeni görünümü isterseniz de eski görünümü kullanabilme imkanı sunuyor.

Ultra Game Boy 6 saat kullanım ömrü sunduğu gibi şarj edilebiliyor ve USB-C bağlantı noktası ile şarj olanağı sağlıyor. Çift stereo hoparlör barındıran konsolda klasik oyunların tamamını çalıştırmanız mümkün hale geliyor. Sonbahar mevsimine doğru çıkış yapacak olan ürünün 100 dolar altında fiyatla piyasaya sürüleceği ifade edildi. Türkiye satış fiyatının 300-350 TL arasında olması bekleniyor. Nostalji sevenlerin Ultra Game Boy ile çocukluğunu hatırlayacağını ve güzel bir arşiv oluşturacağını düşünürsek fiyatı normal olduğunu ifade etmek mantıklı ve yeterli olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları