Çin'de En Çok Tercih Edilen Telefon Huawei Oldu
Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin'de satılan cihazlar üzerinden istatistik yayınlandı. Çin'de satılan cihazlar arasında ön plana çıkan marka ise Huawei oldu.

Çin'de bulunan China Net Promoter Score isimli şirketin yapmış olduğu analiz sonucunda Huawei markasının en çok tercih edilen telefon markası olduğu ortaya çıktı. Çin'deki adıyla Chnbrand isimli şirketin analiz sonuçlarını resmi olarak açıkladığı ortaya çıktı. Şirket Çin sınırları içinde en çok tercih edilen mobil markayı bu yıl yaptığı anket ile belirledi. Anket sonucuna göre 2018'in en güvenilir markası Huawei oldu.

Her yıl yapılan bu ankette Apple açık ara birinci oluyordu. Fakat bu yıl herkes şok oldu. iPhone X gibi kuvvetli bir marka ile piyasada varlığını sürdüren Apple Çin'e yeteri kadar güven vermedi. Apple'ın bu sonuç karşısında ne yapacağı bilinmezken Huawei markasının itibarı bir hayli artış gösterdi. Özellikle dünya üzerinde satış rakamları iyi yönde gelişim gösteren Huawei, mobil cihaz kullanıcılarını bu istatistikle bir kez daha etkiledi.

Huawei'nin bu konuma gelmesi ve insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise yetkili servislerinde iyileştirme yapması oldu. Yetkili servislerin kullanıcıları memnun edecek düzeyde kaliteli çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor. Çin halkının bu konuda olumlu geri dönüşleri mevcut. Çin halkının oyları sonucunda ödül verilen Huawei ise ödülün fotoğrafını resmi hesabında paylaşarak teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Chnbrand isimli şirketin düzenlemiş olduğu ankete göre oy veren kişilerin 35 farklı şehirde ikamet ettiği ve 15-64 yaş arasında olduğu teyit edildi. Ankete oy veren kişi sayısı ise 2.450.026 olarak açıklandı.Ortalama 3.5 milyon insanın oy verdiği bu ankette Apple'ın kaybetmesi çok önemli bir mesaj olabilir.

ABD tarafından boykot yiyen Huawei'nin Asya ve Avrupa pazarında ciddi ölçüde rekabeti arttırdığı gözlemleniyor. Özellikle Apple markasını geride bırakması çok önemli bir ölçüt olarak görülüyor. Çin'de düzenlenen anket sonuçlarına göre Huawei'nin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Çünkü markanın potansiyeli güç kazandı ve artık çok daha fazla ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları