Bitcoin'in 6 Farklı Alternatifi Daha Var
2017 yılında değerini 11 kat arttıran Bitcoin, kripto para birimi olarak ön plana çıkan yatırım araçlarından birisi haline gelmiştir.

Bitcoin gibi yüksek oranda kâr ağlayan sanal para biriminin birçok insan tarafından tercih edilmesi doğal karşılanıyor. Fakat Bitcoin'in değerini yüksek bulan ve alternatif yatırım aracı arayan binlerce insanda dört gözle diğer para birimlerini yokluyor. Şu sıralar piyasada bulunan çeşitli para birimleri yüksek çıkış ve inişler yaşıyor. Haliyle hangisine yatırım yapılabileceği konusunda hiç kimse net bir fikir yürütemiyor. Bu konuda size rehber niteliğinde bir haber hazırladık. İşte Bitcoin'in en az kendisi kadar değerli 6 farklı alternatifi;

·        Ethereum : Bitcoin gibi blok zincir teknolojisi ile geliştirilen Ethereum, Vitalik Buterin tarafından oluşturuldu. Piyasadaki değeri ise 440 dolar civarındadır.

·        NEO : Kodlama seçenekleri ile dikkat çeken ve Yunanca ''genç'' anlamına gelen NEO, Çinli Ethereum olarak anılmaktadır.Piyasadaki değeri ise 43 dolar civarındadır.

·        Ripple : Birçok banka tarafından ödeme yöntemi olarak sunulan Ripple, Bitcoin'in gerçek anlamdaki rakibi olarak adlandırılmaktadır. Piyasa değeri 9,82 milyar dolar civarındadır ve 0.25 dolardan işlem görmektedir.

·        IOTA : Tangle adında bir dağıtım sistemi tarafından oluşturulan IOTA henüz piyasaya yeni giriş yapmış fakat adını hafızalara kazımış birimlerdendir. Piyasada 2,43 dolardan işlem görmektedir.

·        Litecoin : Google çalışanı tarafından geliştirilmiş olan Litecoin şu sıralar ön plana çıkan bir diğer para birimidir.Piyasadaki değeri ise 101 dolar civarındadır.

·        Dash : Önceden XCoin ve Darkcoin isimleri ile anılan Dash, dijital para olarak tanımlanmaktadır. Piyasa değeri 6 milyar dolar olan Dash, şu sıralar 777 dolar civarında işlem görmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları