Bitcoin'deki Dalgalanmalar Başladı; %8 Değer Kaybetti
Yatırımcısını fazlasıyla memnun eden sanal para birimi Bitcoin'de önüne geçilemeyen yükseliş son buldu. Bitcoin haftanın ilk günüyle birlikte toplam %8 değer kaybı yaşadı.

Kripto para birimi Bitcoin tüm dünyada ilgi görmeye başlayan yatırım araçlarından birisi olmuştu. Özellikle ülkemizde yoğun ilgi gören Bitcoin, yatırımcıları harekete geçirmiş ve yüksek oranda kâr edilmesini sağlamıştı. Bitcoin'in yanı sıra sistemde yer alan alt coin grupları da benzer strateji ile yatırımcıları kendisine çekmişti. Fakat Bitcoin hiçbir zaman yatırımcının gözünde güven oluşturmadı. Sürekli olarak yükseliş yaşayan Bitcoin'in bir gün çakılacağı iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi gününü 17 bin doların üzerinde tamamlayan Bitcoin yeni haftayı 14 bin 781 dolara düşerek sürdürmeye başladı. Bitcoin yaşadığı %8'lik değer kaybı yatırımcıların zarar etmesine neden oldu. Bitcoin Pazartesi günü itibariyle kan kaybetmeye başlayınca yatırımcılar endişelenmeye başladı. 7/24 Bitcoin'in değerini takip eden yatırımcılar,yükselişlerden memnundu fakat haftaya düşüşle başlanması planların değişmesine neden oldu. Bitcoin'in yapılan toplantı sonrası düşüş yaşadığı ise gelen bilgiler arasında.

Pazartesi günü %8.81 düşüş yaşayan Bitcoin  14 bin 781 dolar seviyesine gerilemişti fakat bugün bu seviye biraz daha normale döndü. Şuan Bitcoin 15 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin'deki dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılar tedbirli bir şekilde alım yapmaya devam ediyor. Yaşanan bu dalgalanmaların asıl sebebi ise WallStreet Journal'in yapmış olduğu açıklama doğrultusunda verilen bilgiler oldu.Yapılan açıklamada kripto para alışverişi yapanların takip altına alınacağı ifade edildi. Haliyle Bitcoin büyük bir dalgalanma yaşadı.

Çin ''initial coin offerings'' işlemlerini tamamen yasakladı. Bu önceden değerin altında temin edilen kripto paraları ile yapılan dolandırma girişimlerini tetikleyen faktörlerden birisiydi. Haliyle Çin kollarını sıvadı ve bu sistemi yasakladı. Çin'in hamlesi de Bitcoin'e etki eden nedenlerden birisi olarak dikkat çekti. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları