Bill Gates'in Şirket Çalışanı Bitcoin'i Yorumladı; ''Balon!''
Bill Gates'in yönetim kurulunda yer aldığı şirket olan Berkshire Hathaway'ın çalışanlarından CEO Warren Buffett bitcoin ile ilgili açıklama yaptı.

Son yılların en büyük çıkışını yakalayan yatırım aracı Bitcoin her geçen gün manşetlerde yer alıyor. Bugün ise bitcoin'in genel durum değerlendirmesinin yapıldığı önemli bir haber gündemde bomba etkisi yarattı. Bill Gates'in yönetim kurulu üyesi olduğu şirketin çalışanlarından Warren Buffett bitcoin'in geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunarak yatırımcıları uyardı.

Bitcoin ile ilgili söylentilerin arşa çıktığı şu dönemlerde yatırımcıların temkinli olduğunu vurgulamak doğru olacaktır. Her gün yapılan analizler ve alanında başarılı isimlerin istatistiksel olarak sunduğu veriler yatırımcıları temkinli olmaya itiyor. Sürekli olarak yükselen ve sert düşüşler ile şok yaşatan Bitcoin en çok dalgalanma yaşayan para birimlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sert düşüşlerin sıklaşması ve son günlerde riskli adımlar atması kripto paraya olan güveni azaltmaya başladı.

Konuyu geniş çaplı olarak ele alan Warren Buffett kripto para birimi bitcoin ile ilgili olarak kendilerinin bu yönde hiçbir yatırımı olmadığını söyledi. Buraya kadar normal karşılanan açıklamanın devamında ise Warren, bundan sonraki projelerinde de bitcoin gibi sanal para birimlerine yatırım yapmayacaklarını ifade etti. CNBC'ye verilen röportajın ardından birçok insanın bitcoin ile ilgili kuşku duymaya başladığı gözlemlendi. Özellikle yatırım sahipleri hangi yönde hareket edeceğine karar verememiş durumda.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları