Baba Vanga'nın 2018 Yılı Kehanetleri Neydi? Hatırlayalım
Kehanetleri ile ön plana çıkan ve kehanetlerinin birer birer çıkması ile tüyler ürperten Baba Vanga'nın 5 gün sonra gireceğimiz olan 2018 yılı için neler söylediğini hatırlayalım.

Daha önce birçok kehaneti çıkan ve kehanetleri ile dikkatleri üzerine çeken mistik karakter Baba Vanga 2018 yılı için bazı kehanetlerde bulunmuştu. 1996 yılında yaşamını yitiren Baba Vanga'nın kod adı Nostradamus olarak bilinirdi. Evren'in 51.yüzyılda sona ereceğini belirten Baba Vanga, bu tarihe kadar yaşanacak olaylarla ilgili çeşitli kehanetlerde bulunarak dikkatleri üzerine çekmişti. Baba Vanga'nın 11 Eylül saldırısı ve terör örgütü IŞİD'in ortaya çıkması ile ilgili kehanetlerinin gerçekleşmesi, kendisini önemli bir kişilik haline getirmişti.

Baba Vanga'nın 2018 yılı için açıkladığı kehanetler ise şu şekilde; Amerika süper güç konumundan çıkacak, yerini Çin alacak ve Venüs'te yeni bir enerji formu keşfedilecek.

Baba Vanga'nın öngörüsüne göre Çin'in dünya üzerindeki süper güç olması sürpriz olmayacaktır. Çünkü Konferans Kurulu tarafından yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan istatistiklere göre Çin'in küresel GSYİH'de ki payı 2018 yılında ABD'yi geride bırakıyor. Doğal olarak Çin'in süper güç olması kaçınılmaz sonuçlardan birisi haline geliyor. Ayrıca Forbes'a göre Asya'nın yükselişte olan değeri olarak görülen Çin, 2015 yılında dünya ekonomisinin%15,6'sına tek başına hükmediyordu. Yine 2015 yılındaki verilere göre ABD ise%16,7'lik bir paya sahipti. Bu rakamların ardından 2025 tahminleri göre ABD'nin %14.9'a kadar gerileyeceği ifade edildi.

Baba Vanga'nın ikinci öngörüsüne göre Venüs'te yeni bir enerji formu keşfedilecek. İnsanlık, 2018 yılında Güneş Sistemi'nin cehennemi olarak adlandırılan Venüs'ye enerji formu keşfedecek. Her ne kadar kulağa garip gelse bile bu öngörünün de gerçekleşme ihtimali çok yüksek. NASA, Temmuz 2018 tarihinde güneş astrofizikçisi Eugene Parker'ın adının verildiği Parker Solar Probe uzay aracını fırlatacağını açıklamıştı. Bu uzay aracının asıl görevlerinden birisi Venüs'te yer çekimi ve güneş rüzgarlarını kullanmak olacak. Eğer uzay aracı görevlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirse Güneş'in dış koronası araştırılabilecek.

Baba Vanga'nın kehanetlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bir muamma, fakat kehanetlerin olma ihtimalinin yüksek olduğu somut bir gerçek. ABD'nin her geçen gün kan kaybetmesi ve ekonomik gücünü yitirmesi ile birlikte Çin'in sürekli olarak atılımda bulunması ilk kehaneti doğrular nitelikte. Diğer kehanet ise NASA'nın fırlatacağı uzay aracından gelecek sonuçlar ile gerçekleşebilir. Yapılacak araştırmalar ve istatistiksel verilen Baba Vanga'nın birinci ve ikinci kehanetini yüksek ihtimalle gerçekleştirecek gibi görünüyor.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları