Apple Tasarım Ödülünü İlk Kez Bir Türk Aldı!
Bundan 21 yıl önce ilk ödülünü veren Apple, tasarım ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Dev marka birçok projeyi değerlendirdi. Ödüllerden birisi Türk yapımcıya verildi.

Her ne kadar Apple Design Awards gibi kuvvetli bir ödül listesine giriş imkansız gibi görülse de bunu bir Türk firma başardı.Eskişehir'de kurulmuş olan MobGe isimli yerli oyun firmasının başarısı Türklerin göğsünü kabarttı. Yapılan Oddmar isimli oyun Apple Tasarım Ödülü'ne layık görüldü. Geçmişten bugüne 21 yıllık süre zarfında Apple Tasarım Ödülü'nü kazanan ilk Türk firması tarihe adını altın harflerle yazdırdı. 4 kişi tarafından yönetilen firma, başarılı çıkışı ile adından sıklıkla söz ettirdi.Türk oyun firmalarının ilgili alanlardaki çıkışı her geçen gün daha büyük çapta duyulmaya başlanırken Oddmar ise çıtayı biraz daha yükseğe taşıdı.

Türk yazılımcıların her geçen gün kendisini geliştirdiğinin kanıtı olan bu ödül dünya çapında da dikkat çeken konulardan birisi oldu. Geçtiğimiz hafta Apple'ın açığını bulan Türk yazılımcıya gündemde geniş bir yer verilmişti. Bu olayın ardından Türk yazılımcıların ortaya koyduğu Oddmar projesi de ödül alınca, yazılımcıların değeri bir hayli artış gördü. Oyuna gelecek olursak Vikingleri sevenlerin ilgi göstereceği bir tür olduğunu vurgulayabiliriz. Vikinglerin büyülü dünyasında yer almak ve maceradan maceraya atlamak eşsiz bir keyif sunacak. Özellikle oyun içi grafikler, seslendirme ve kolay kontrol seçenekleri oyunu daha da anlamlı kılıyor.

Türk oyun sektörünün adını yukarı taşıyan Oddmar, adeta ilham kaynağı olabilecek türde başarılı bir projedir. Uygulamayı satın alarak stüdyonun ürününe destek olabilir, aşağıdaki tanıtım fragmanını izleyerek oyun hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Tasarım ödülü alan bu devasa uygulamanın fiyatı 4.99$ olmaktadır.

Oddmar oyununun tanıtım videosu ve bölüm ayrıntıları;

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları