Apple 2018 Yılı İçin iPhone X'de İndirime Gidebilir
Tüm dünyada satışa çıktığı an itibariyle yoğun ilgi gören iPhone X isimli ürün, birçok kişi tarafından beğenilmişti. Türkiye'de ise fiyatı nedeniyle eleştiri odağı olmuştu.

Küresel pazardaki fiyat politikası eleştirilen ve ilgi görmeyen iPhone X, Apple'ın farklı bir strateji yürütmesine olanak sağlayabilir. Apple'ın satış rakamlarını hoş karşılamadığı ve üretimi azalttığı iddialarının ardından yeni bir haber daha gündemde bomba etkisi yarattı. Ortaya atılan yeni iddiaya göre, elde edilen raporlar doğrultusunda talebi arttırmak isteyen Apple'ın iPhone X fiyatlarını indireceği yönünde oldu.

Çin ve Asya'dan gelen talepler dahi Apple firmasını tatmin etmezken en pahalı model olarak bilinen iPhone X ürününün indirimli olarak satılabileceği açıklandı. Apple ürünü piyasaya farklı bir fiyat ile sunarak satış fiyatının altında olan bir rakam ile tekrar raflara koyabilir. Yeni etiket fiyatının ne olacağı merak edilirken bu kararın bir ilk yaşatacağı ifade ediliyor. Çünkü ilk kez yeni çıkan iPhone modelinin ardından eski modellerin fiyatı değil son çıkan modelin fiyatı düşürülmüş olacak. Bu durumda ürünü çıkar çıkmaz satın alan kullanıcıların ne tepki vereceği ise konunun diğer bir düşünülmesi gereken boyutu olabilir.

Apple'ın yeni fiyatının ne olacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte indirimli fiyatın 2018 yılının ilk ayları için geçerli olacağı ifade ediliyor. Küresel pazarda yeni alıcılarını bulmak isteyen iPhone'un sadece özellikleri ile değil fiyatıyla da talebi arttıracağı tahmin ediliyor. Tüm bu iddiaların şirket içerisinde geçen konuşmalardan ibaret olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Apple bu konuşmalara kulak verirse ve indirimli fiyatla sunma kararı alırsa ülkemizde en az 6100TL ücret ödeyen kullanıcılar yoğun bir tepki gösterebilir. Onların haklı olduğunu da ayrı bir parantez ile vurgulayalım. Apple bu stratejisi ile talebi arttıracağı gibi tepki odağı olabilir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada bu tepki çığ gibi büyüyebilir.Buna  nasıl bir çözüm bulunacağı bilinmiyor olsa bile Apple'ın iPhone X sahiplerine ufak bir güzellik yapacağı iddiaları da yer almakta..

Ayrıca 2007 yılında buna benzer bir olay yaşanmış ve iPhone serisinin ilk ürünü rafa koyulduktan 2 ay sonra 200 dolar indirimle satılmaya devam edilmişti. Bu durumda ürünü 200 dolara fazla fiyatla satın alan kullanıcılara Apple Store kuponu verilmiş ve 100 dolar bakiye yüklenmişti.Fakat yinede tepki gösteren yoğun bir kitle olmuştu.

Şuan sadece bir söylenti olan bu iddia gerçekleşir mi bilemiyoruz fakat önümüzdeki günlerde şirketin alternatif bir yol izleyeceği kesin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları