Alibaba Ürün Yelpazesini Genişletti: Araba Geliyor
Dünyanın dev e-ticaret sitelerinden birisi olan Alibaba, bu kez eşi benzeri olmayan bir hizmet verecek. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Alibaba'nın yeni bir ürünü rafa koyacağı öğrenildi.

E-ticaret sektörüne balta vuran ve ilgi odağı olan Alibaba, bu kez yeni bir ürünü bünyesine dahil ediyor. Bu ürünün dünya genelinde birçok sektörü vuracağı ise değişmez gerçeklerden birisi.. Otomobil sektörüne el atan Alibaba'nın araba alım satımı yapacağı ve internet üzerinden kolay bir şekilde araba alınabileceğini müjdeledi.

İnternetten alışveriş yapmanın ne kadar kolay olduğunu bilmeyen kullanıcı kalmamışken araba ticaretinin de internet üzerinden yapılabileceği haberi kafalarda birçok soru işaretinin ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle yaptığı her işte başarıya ulaşan Alibaba markasının bu konudaki stratejisi ne olacak merak edilmeye başlandı.

Günümüz şartlarında 250ml suyu bile internetten alan ve evine getiren alıcıların araba ticareti konusunda ne düşündüğü merak edilirken,kolay bir şekilde araba sahibi olmanın herkese cazip geldiği gözlemleniyor.

Alibaba'nın otomobil sektörüne gireceğini açıklayan ajans ise Reuters oldu. Dünya çapında tanınan Reuters ajansı doğruluğu kanıtlanmamış haberleri bünyesinde barındırmıyor. Haliyle bu haberin doğru olduğunu kabul ederek otomobil sektöründe büyük bir atılım olacağını vurguluyoruz.

Alibaba ile ilgili gelen bir diğer haber ise Ford ile anlaştığı yönünde. Dev otomobil markası Ford, Alibaba ile işbirliği sağladı ve 3 senelik ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık çerçevesinde Alibaba üzerinden otomobil satışının gerçekleşeceği iddia ediliyor. Ford ile Alibaba'nın ortak çalışması ile ilgili henüz net bir detay yok. Fakat Alibaba'nın otomobil işine 2018 yılının ikinci çeyreğinde gireceği ifade ediliyor. Önümüzdeki günlerde markanın daha detaylı açıklama yapması ve kullanıcılarını çalışmalarından haberdar etmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları