25 Yıl Önce Bugün İlk Sms Gönderildi
Her gün milyonlarca sms'in gönderildiği mobil cihazların tarihine bakıldığında günümüzden tam 25 yıl önce bugün ilk sms'in gönderildiği dikkatlerden kaçmadı.

Yaklaşık 5 yıl önce popüler olan ve halen sıklıkla kullanılan tuşlu telefonlarda şuan kullanmakta olduğumuz Whatsapp gibi mobil mesajlaşma servisleri bulunmuyordu. Mobil mesajlaşma denilince akla ilk gelen sms oluyor ve insanlar birbirine karakter sınırlı smsler göndererek iletişim kuruyordu. Bu tarihi gelişmenin ardından sms gönderimi ile ilgili önemli bir bilgi verildi.Günümüzden tam 25 yıl önce bugün tarihteki ilk sms mesajı gönderildi.

Günümüzde çok fazla kullanılmayan sms servisi operatörler tarafından tarifelere bolca ekleniyor. Binlerce sms hediye veren operatörler internet paketi, dakika paketleri vb. sosyal medya paketleri dahil tüm paketlere sms ilave etmekten çekinmiyor. İnsanlar ise sms servisini kullanmadığından bedava sms hizmeti süresi dolduğunda aynı bakiye ile sona eriyor. Tam 25 yıl önce bu durum çok farklıydı. İnsanların tek iletişim aracı olarak görülen mobil cihazlarda sms vazgeçilmez bir deneyimdi. 25 yıl önce atılan ilk mesajın sahibi Richard Jarvis ise ''Mutlu Noeller'' isimli mesajı sms olarak göndererek tarihe geçti.

Tam 25 yıl önce bugün gönderilen ilk sms mesajının telefondan değil bilgisayardan gönderildiği teyit edildi. Bir ilk olan bu mesaj aynı zamanda farklı şekilde gönderim yapıldığından tarihe bu şekilde kayıt geçildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları