2018'de Whatsapp'a Veda Edecek Olan Cihazlar
Whatsapp yeni yılda birçok cihaz ile ilişkisini koparacak. Bilindiği üzere belirli bir sürümü desteklemeyen cihazlar tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor. İşte o liste

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni yılda birçok cihaza elveda diyecek. Sahip olduğu işletim sisteminin desteklediği sürüm ile birlikte birçok ayrıcaklıktan faydalanan telefon sahiplerini ilerleyen zamanda sürprizler bekliyor olabilir. Özellikle kendisini sürekli olarak yenileyen iOS ve Android işletim sistemlerinin hızına yetişebilmek şu sıralar daha zor gibi görünüyor.

Whatsapp'ın desteğini çekeceği işletim sistemlerinin başında Blackbery OS ve Windows Phone 8 yer alıyor. Hem çok fazla tercih edilmeyen hemde popülaritesini yitiren bu işletim sistemlerinde Whatsapp kullanmak bir mucize olacak. Yeni yılda eğer böyle bir cihaza sahipseniz kısa süre içerisinde cihazınızı değiştirmeniz gerekecek. Çünkü Whatsapp gibi birçok popüler markada yavaş yavaş desteklerini çekecektir.

Blackberry OS ve Windorws Phone 8 işletim sistemi sürümlerinin yanı sıra Android 2.3.3 ve daha eski sürümler, Windows Phone 7, iPhone 3GS-iOS 6 ve Nokia Symbian S60 gibi sürümlere sahip olanlar da Whatsapp desteği göremeyecek. Whatsapp'ın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde yeni yılda bu işletim sistemlerine ait eski sürümler ile bağ tamamen koparılacak.

Eğer Whatsapp sohbetlerinizi yedeklemek istiyorsanız bunu yapabilmeniz için Whatsapp sizlere ''e-posta ile yedekleme'' seçeneği sunuyor.Bu konuda ilgili materyalleri bularak destek alabilirsiniz.

Diğer bir bilgi ise Nokia S40 kullanıcılarının 31 Aralık 2018, 2.3.7 ve üzeri Android kullanıcılarının ise Şubat 2020’ye kadar WhatsApp’ı kullanabileceğinin teyit edilmesidir.

Eğer siz de yukarıdaki işletim sistemi ve sürümlerine sahipseniz cihazınızı güncellemenizi veya değiştirmeyi denemelisiniz. Bu konuda size en yakın bayiden destek alabileceğiniz gibi çeşitli rehberlerde yeterli bilgi bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları