200 Metre Yükseklikten Basket Atan Adam Dünya Rekoru Kırdı!
Dünya üzerinde her zaman yeni bir rekor kırıldığı veya rekorların egale edildiği biliniyor. Bugün ise karşımıza çıkan isim Derek Herron oldu.

How Ridiculous isimli Youtube kanalının sahibi olan Derek Herron inanılmaz bir girişimde bulundu. Yerden 200 metre yükseğe çıkan Derek Herron, buradan denediği basket atışları ile yeni bir rekor kırmak istedi. Derek Herron sonunda istediğini ede etti. Tam 200 metre yükseklikten basket topunu atan Derek, topu potanın içerisinden geçirdi. Dünya üzerinde potadan en uzak noktada basket atma rekorunu kıran Derek bu dalda adını hafızalara kazımış oldu.

Guinness Dünya Rekoru kıran Derek Herron bu en uzak noktadan basket atma ünvanını eline almış oldu. Afrika'da yapılan deneme atışları Maletsunyane Şelaleleri'nin manzarası eşliğinde sürdü. Bu eşsiz manzaranın azizliği ile birlikte 660 fit yüksekliğe çıkan Derek Herron uçurumun kenarından inanılmaz bir basket atışı yaptı. Uçurum kenarında emniyet ipine bağlı bir şekilde tutulan Herron, basket atışı denemelerine başladı. Atış sırasında Herron topu potadan geçirince herkes şok yaşadı.

Bu rekordan öncesinde ise 180 metre yükseklikten basket atışı yapan şahıs İsviçre'de bulunan Mauvoisin Barajı'nda rekor kırmıştı. Harron ise 200 metreden atış yaparak bu rekoru 20 metre farkla geçmiş oldu.Yapılan atış her ne kadar rekor kırmış olsa bile çekimleri oldukça zor oldu. Herron çekim için kurulan platformun kendilerini ciddi düzeyde yıprattığını belirtmesi üzerine çekimlerin ne kadar zor olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu. Ekibi ile hazırlanan Herron rekoru kırdığı için mutlu olduğunu ifade etti. Ekip ise bu açıklamaları doğrulayarak Derek Herron'a destek oldu.

Aşağıdaki videodan Derek Herron'un 660 fit (200 metre) yükseklikten attığı basketi görebilirsiniz;

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları