20 Binden Fazla Film Arşivine Sahip Adam 1 Milyon Dolar İstiyor
Geçmişten günümüze milyonlarca film çıkış yapmış ve kendi kültürümüze yakın olan birçok filmi izleyerek farklı deneyimler kazanmışızdır. Ancak bu hikaye biraz daha farklı noktadan sizi yakalayacak.

Kilamad nickli eBay kullanıcısı olan Adam Malik dikkat çeken bir seriyi satışa sundu. eBay üzerinden devasa arşivini satışa sunan Malik,kısa sürede yoğun ilgi gördü. Eski filmler ve güncel filmlerin yer aldığı arşiv sayfasında odasının fotoğrafını eklemiş olan Malik, 20 binden fazla film arşivi ile dikkat çekti. Kısa sürede yoğun ilgi gören ilan sosyal medyada da paylaşılan ilanlar arasında yer aldı. İlk etapta yüzlerce insanın ilgi gösterdiği bu ilan için Malik'in talep ettiği bedel ise 1 milyon dolar oldu.İyi bir arşiv tutan Adam Malik, aralarında muhteşem projelerin yer aldığı ve birçoğu IMDB listesinde popüler filmler arasında yer alan filmleri arşivine eklemiş görünüyor.

Film arşivi genel durumu bakımında oldukça ilgi çekici görünüyor. Çünkü yapılan açıklamalar ele alındığında dünyanın en büyük film arşivi olabileceği tanımı ekleniyor. Kullanıcılar ise bu tanıma katılarak doğru bir düşünce olduğunu savunuyor. Genel olarak film arşivini ele alacak olursak;203 adet 4K ultra blu-ray film, 6451 adet blu-ray film, 8976 adet dvd film,2465 adet VHS formatındaki film, 29 adet HD-DVD film, 2 adet lazer disk ve 1 adet betamax arşiv içerisinde yer alıyor. Arşivin %20'sinin en yeni filmler olduğu, %70'nin yakın zamanda yayınlanmış filmler olduğu, %8'inin çok iyi durumda olduğu ve %2'sinin iyi durumda olduğu ifade ediliyor.

Arşiv ile ilgili herhangi bir satın alma girişimi bulunmuyor ancak şahıs sağlam bir arşiv ile kendisini önemli oranda tanıtmış oldu. Adam Malik, koleksiyon yapma konusunda ilgisi olan ve bu tür eylemlerde bulunan kişilerin kolay bir şekilde erişim sağlamasını mümkün kıldı.

İlgili ilanın videosu:

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları