Yatak Odasında Akıllı Telefonu Patlayan CEO Yaşamını Yitirdi
Sunduğu pratik çözümler ile hayatımızın merkezinde yer alan akıllı telefonlar çoğu zaman işimizi kolaylaştırıyor. Fakat iyi yanları bir tarafa, kötü özellikleri de bulunuyor..

Akıllı telefonların birçoğu insanların vazgeçemediği eşyaları arasında yer alıyor. Günün büyük bir bölümünü akıllı telefonları ile geçiren insanları büyük bir tehlike beklemektedir. Sık sık duyduğumuz telefon patlama haberleri ise bu tehlikelerin odağını oluşturmaktadır. Bilindiği üzere akıllı telefonların patlaması büyük bir sıkıntı yaratmaktadır. Bazen ufak çaplı zarar verirken bazense kişinin hayatına mâl olabilmektedir. Bu nedenle akıllı telefonların dikkatli kullanılması gerekir. Dünya çapında telefon patlaması ile ilgili gelen haberler ise can sıkıcı boyutlara ulaşmıştır. Bugünkü haber ise akıllı telefon kullanıcılarını derinden üzmüştür. Bugünkü haberde akıllı telefonu bulunan şirket CEO'sunun uykusunda yaşamını yitirmesi oldu.

Cradle Fonu CEO’su Nazrin Hassan'ın başına gelen olayda,ilgili şahsın akıllı telefonunun patladığı teyit edilmiştir. Akıllı telefonun patlamasıyla birlikte yatak odasının yandığı ve ciddi oranda zarar gördüğü gözlemlenmiştir. Olay yeri inceleme ekibinin raporu da bu doğrultudadır. Nazrin Hassan'ın kullandığı iki adet akıllı telefonu olduğu belirtiliyor. Birisinin Blackberry, diğerinin ise Huawei olduğu ifade edildi. Telefonların patlaması ve yanmasıyla birlikte ortaya çıkan zehirli gazdan dolayı yaşamını yitiren Nazrin Hassan, dünya gündeminde de dikkat çeken konular arasında yer aldı. Nazrin  Hassan'ın kayınbiraderi Naziye Sicili hangi telefonun patladığını bilmediklerini ancak olayın Nazrin uyurken gerçekleştiğini söylemesi ile olay netlik kazanmış oldu.

Bilgili ve donanımlı bir insan olduğu belirtilen girişimci Nazrin Hassan'ın vücudunda yanıkların oluştuğu da belirtildi. Hassan'ın yakınları olayın ardından şok geçirdi. Olayın ardından birçok akıllı telefon kullanıcısı uyarıldı. Akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarına dikkat etmesi gerektiği belirtildi.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları