Windows 10 İçin İki Önemli Yenilik Geliyor
Microsoft son işletim sistemi olan Windows 10'u geliştirmeye devam ediyor. Microsoft'un bu kararı ile birlikte kullanıcılarından takdir topladığı gözlemlenmiştir.

Microsoft yeni çalışmalarını duyurdu. Windows 10'a getirilecek olan iki özellik ile birlikte kullanıcılara topladığı verileri görüntüleme ve silme yetkisi verilecek. Veri toplama politikasında geliştirme yapan Microsoft bu konuda kullanıcılarına özgürlük tanımaya karar verdi. Ayrıca bu konuda kararı ile birlikte gizliliğe önem verdiğini de göstermiş oldu.Microsoft'un yapacağı geliştirme ile birlikte kullanıcıların ihtiyaçları da karşılanmış olacak.

Microsoft eskiden yapmış olduğu açıklamalarda çok az telemetri verisi topladığını ifade ediyordu. Fakat Ghacks'ın yaptığı tespit doğrultusunda Windows 10 ön izleme sürümünde bu ifadelere yönelik yeni gelişmeler olduğu kaydedildi. Kullanıcıların verileri kontrol edebileceği ve verilere manuel olarak hükmedebileceği gerçeği Windows 10 işletim sistemini ayrıcalıklı kılan özelliklerin başında gelecek gibi duruyor.

Gelen iki seçeneğin ''Tanılama Verisi Görüntüleme'' ve''Tanılama Verilerini Sil'' seçenekleri olarak adlandırıldığı bildirildiği.Böylece Microsoft'a gönderilen verileri kolay bir şekilde yönetmek mümkün bir hal alacak. Şuan için ön izleme sürümünde özelliklerin aktif olmadığı gözlemleniyor. Fakat önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme ile özellikler tüm kullanıcılara sunulacak.

Windows 10 ön izleme sürümünde deaktif olan özelliğin test aşaması olumlu sonuçlanırsa kullanıcılara bu özgürlük tanınacak. Ancak test aşamalarında oluşacak en ufak olumsuzluk şirketin farklı bir karar almasına neden olabilir.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları